2 thoughts on “Higiena umysłu – Lipiec 2017

 1. Leszek pisze:

  petrygon dokładnie umysł się uczy tak jak „my” i w ten sposób ewoluuje, przez co w przyszłości będzie nam lepiej służył.

 2. petrygon pisze:

  Czego potrzebuje umysł?
  Racjonalnego wytłumaczenia co wydarzyło się w przeszłości i na tej podstawie umysł z nadzieją poszukuje sytuacji, by zdarzyło się lepiej w przyszłości, ale istnieje tylko ten moment tutaj, reszta nie istnieje. To umysł i ciało chcą rządzić i trzeba to zmienić, wziąć sterowanie we własne ręce, bo umysł jest jak koń bez cugli. Jeśli zobaczy się martwe ciało, to umysł przestaje rządzić a ciało przestaje wymagać.
  Bardzo dobrą taktyką jest żyć w teraźniejszości.
  Kiedy łączę się z teraźniejszością wcielenia przeszłe i przyszłe nie mają znaczenia. Przeszłość i przyszłość znikają i ingerencje nie mają wpływu, przestają istnieć i znikają. Wtedy można zobaczyć co dzieje się na świecie. Jeżeli jestem dokładnie w tym momencie, odczuwam jak krew płynie w moich żyłach. W tym samym momencie mogę odczuć zapach kwiatków na Ziemi. Mogę poczuć ciepło słońca i bryzę, która zabiera mi to ciepło. Mogę poczuć kroki zwierząt i ruch wody pod Ziemią. Czuję serce, które pracuje dla mnie bym mógł żyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *