9 thoughts on “Piotr, Rafał i Leszek – Od bredzenia do oświecenia – Marzec 2022

 1. Leszek pisze:

  Należy zrozumieć że składamy się z programów, domniemań, wierzeń, wyobrażeń i wszystko to co one generują to są też programy, domniemania, wierzenia, wyobrażeni. To jest takie zapętlenie dopóki tego nie zrozumiemy, zawsze będziemy narzędziem kogoś, czegoś, ponieważ nie chodzi o ocenę, walkę o rację, tylko chodzi o zrozumienie jakie procesy i jakimi procesami my jesteśmy. To wyobrażenie, które myśli że jest Człowiek.

 2. Astre pisze:

  Wszystko co widzisz, słyszysz, uwierzysz, nie uwierzysz, to tylko wciąż ta sama projekcja umysłu… Budda już dawno temu rzekł do uczniów: ”widzieliście Tygrysa, ale zapewniam was, że jego tam nie było”. Więc zasadne pytanie co w ogóle jest? Niczego nie ma! Jest, ale tylko projekcja umysłu.
  Na YT można znaleźć wypowiedź Dolores Canon, która wiele lat zajmowała się hipnozą i w końcu pojęła, więc w wywiadzie powiedziała: ”patrzysz na swój dom, ale jego tam nie ma. Ten obiekt materializuje tylko umysł, a to nie znaczy, że on tam w ogóle jest?!
  Przekonałem się na własnej skórze, że tego typu słowa od razu wywołują u ludzi bunt! Dlatego od dawna nie jeżdżę na żadne spotkania po to aby wysłuchiwać od ludzi bajki o świecie, zwane przez nich ”prawdami” dla, których naturalnym ich miejscem jest świat tworów wyobraźni literackich…

  1. Leszek pisze:

   Krzysiu jak zwykle masz rację, tak zwana prawda ona przebija się między wierszami, ale nikt nie chce tego zobaczyć i nikt nie chce uznać, bo boi się że straci grunt pod nogami i zawali się jego świat. Więc lęk, strach jest cementem wyobraźni i ona jest jego rzeczywistością.

  2. Soto pisze:

   A może nie masz,, paliwa,, dlatego nie jeździsz. Dlaczego nie kupisz sobie samochodu który porusza się wg mądrości N. Tesli na tak zwane skalowanie Ziemi, czyli za darmo. Opowiedz to tym których uważasz za nie wartych dyskusji.

   1. Mariusz pisze:

    Kto sprzedaje takie samochody na tak zwane skalowanie Ziemi? Może generatorami wolnej energii również handluje, tu chętnych na takie rzeczy nie brakuje. W iluzji wszak wszystko jest możliwe. Tylko dlaczego pojazdów anty-grawitacyjnych jeszcze nie chcą nam dostarczyć. A nie jednemu z nas taki by się marzył. Przecież nie wypada przemieszczać się własna świadomością, bo cóż to za zabawa? 🙂

    1. Astre pisze:

     Też tak kiedyś myślałem, że w Iluzji wszystko jest możliwe, ale zmieniłem zdanie, bo to nonsens. Sam fakt, że informacje w tej Iluzji płyną w tempie poruszającego się żółwia mówi samo za siebie, na dodatek mózg obrabia informacje z prędkością zaledwie 2100 kb/s ! Co ciekawe niektóre zwierzęta jak Delfiny obrabiają informacje o wiele szybciej. Biorąc pod uwagę ilość absurdów, przesądów, szarlatanerii, kłamstw i głupoty nie stanowi to dowodu, że w Iluzji wszystko jest możliwe, ale stanowi dowód na to, że Iluzja sama w sobie to jedno wielkie ograniczenie. W odniesieniu do tzw. człowieka mamy do czynienia z tym – co oczy widzą i uszy słyszą, to ograniczony ”umysł” bezwolnie w to wierzy. To nie wina człowieka, że tak się dzieje, tylko wynik działania Iluzji, która tworzy to co jest właśnie odbiciem jej samej.

 3. Zofia21 pisze:

  Dzień dobry, przed chwilą obejrzałam rozmowę Wiedzy dla Wszystkich ,na temat założenia Związku Wyznaniowego ,dla Alternatywy .Wiem w czym rzecz .Jestem jak najbardziej za .Właśnie jutro jadę do Warszawy z dokumentami założenia Autonomii Czajowo .Następnym krokiem będzie zapisanie się do Waszego kościoła.
  Być może źle przejrzałam Waszą stronę, bo nie znalazłam treści, którą należy zgłosić w notariacie .
  Proszę o informację
  Bardzo serdecznie pozdrawiam i czekam na kontakt .

 4. Jadwiga pisze:

  Jestem pod wrażeniem…. sama mówię to samo : o co tu chodzi ….twoje Leszku wypowiedzi są dla mnie trafnym wytłumaczeniem 🙏🙏🙏
  Trochę za szybko się skończyło…
  Załączony przeze mnie komentarz odnosi się do tematu – od bredzenia do oświecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *