Plac na miejsce spotkań.

Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witam wszystkich którzy współpracują z nami ale i tych którzy obserwują. Mam 66 ary koło Szklarki Myśliniewskiej miejscowość Gęstwa graniczy z ośrodkiem rekreacji Cegiełka, piękny teren lasy cisza i spokój teren posiada klimat jak w Rabce na co są dokumenty w gminie do której ten teren należy. Teren ma status dzierżawy wieczystej i opłata za całość rocznie to około 400 zł (za całość) co jest wygodne. Można się budować na pozwolenie bo graniczy z terenem zabudowanym. Sprzedam całość lub na działki jest 5 x 10 arów i 1x 16 ary. Kupiłem jako lokatę ale teraz chce to spieniężyć by szybko wyposażyć ośrodek również mogę dać jako zabezpieczenie gdyby ktoś chciał pożyczyć mi na ten cel większe pieniądze. Proszę proszę o propozycje i pomoc w znalezieniu zainteresowanych dla naszego dobrego celu. Chciałbym by Ośrodek od wiosny funkcjonował normalnie dlatego szukam rozwiązań.
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Kochani w sobotę 25-11-2017r przyjeżdżają Mariusz i Piotruś na tydzień do mnie i będziemy pracować na Ośrodku. Kaziu S. też przyjedzie i jakby ktoś jeszcze chciał pomóc jakkolwiek to bardzo prosimy. Chcemy zrobić jak najwięcej korzystając z tego co mamy, ponieważ 05-11-2017r wyjeżdżamy z Zosią do sanatorium do Świnoujścia. Bardzo dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witam zdjęcia na chomiku pokazują z czym żeśmy się zmagali i prawie żeśmy drogę zrobili, jednak mój wyjazd spowodował że musieliśmy zostawić wszystko w formie nie skończonej. Po tzw., świętach wracam z sanatorium i będę kończył rozpoczęte prace w miarę możliwości, ponieważ będę robił sam a później jak ponaprawiam uszkodzenia po ostatniej pracy, będę prosił o pomoc Mariusza i Piotrusia. Jest trochę kłopot bo z Olsztyna do Wrocławia muszą przyjechać i to z 2-3 tygodnie pracować ze mną. Chcemy wykorzystać zimę i przygotować plac na zagospodarowanie go w domki, domki kopułowe i inne obiekty jakie sobie życzą którzy tu będą rezydentami. Więc jak widać idziemy ku celowi a cel wyłania się z nicości co pokazują zdjęcia. Teren jest duży z czego należy się cieszyć, ponieważ mamy duże możliwości spełniania swoich marzeń kreowania. Jest tu glina i po wymieszaniu z słomą mamy Bardzo Dobry materiał budowlany i tani. Zapraszam pomocników i kreatorów którzy wymyślą i zrobią co zechcą i będą się tym opiekować korzystań możliwości są nieograniczone a ja pomogę w dostarczeniu potrzebnych materiałów. Każda pomoc jest na wagę złota.
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witam. W związku z tym że mamy dużo ale i przed nami jest dużo pracy i wyzwań, przyszedł mi do głowy pomysł gdy szukaliśmy ośrodek na spotkania by poszukać gotowego. Znaleźliśmy coś takiego https://www.olx.pl/oferta/dwa-domy-zago ... 83ea08e722 i pomyśałem żeby sprzedać nasze 4 Ha a za te pieniądze kupić to agro-gospodarstwo. Przeprowadziłem wstępne rozmowy i Oględziny zrobił Marek. Po prostu za 2-3 miesiące mielibyśmy swój własny ośrodek do którego już można się wprowadzać. Potrzebujemy wsparcia w jakiejkolwiek formie i na jakichkolwiek warunkach lub dowolne propozycje. Jest to miejsce gdzie będą mieszkać na stałe rezydenci są pokoje da gości place dla biwakujących i kempingów własna prywatna plaża i wiele innych a co najważniejsze że już. I jeszcze coś o co w dzisiejszych czasach najtrudniej cisza, czyste i świeże powietrze.
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witam wszystkich mamy jeszcze jedną alternatywę. Jeden z naszych ludzi ma do sprzedania swoją posiadłość którą nam by sprzedał taniej (jesteśmy po rozmowach) Jeśli ktoś mógłby pomóc w nabyciu tej posiadłości na ośrodek duchowy było by super. Ja robię co mogę by nabyć to wcześniejsze gospodarstwo, jednak na razie nie mam odpowiedniego kupce na naszą ziemię. Tu możemy nabyć od Miecia za 850 000 zł ponieważ jak wspomniałem jest jednym z nas. Proszę zapoznać się z ofertą i jakby ktoś miał jakieś pomysłu to bardzo proszę.

http://www.prywatnenieruchomosci.com.pl ... browo.html
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Do póki nic się nie zmieni na naszą korzyść, dalej realizuje nasz plan. Ze względów oszczędnościowych załatwiłem odpad(drobny kamień) u kamieniarza około 50 ton i dziś zrobiłem specjalny sztywny hol bym mógł sam jechać traktorem ciągnąć przyczepę i koparkę. Po niedzieli zaczynam dokańczać drogę i utwardzać ją tymi kamieniami. Ponieważ do tej pory nie mogłem wywozić ziemi z placu na którym będą stały domki. A droga rozmoczyła się zamieniając w bagno, po utwardzeniu będę mógł przewozić ciężary.
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Kontynuując co pisałem wcześniej gdy wyjeżdżałem traktorem z przyczepą ciągnąc za sobą koparkę coś się stało z tylnym kołem w traktorze. Koło zaczęło hamować że aż poszedł dym i się trochę odchyliło od piony. Więc wróciłem ze sprzętem do domu, dobrze że to stało się przy wyjeździe a nie w polu. Wjechałem na podwórko i rozebrałem koło zwolnice zakupiłem części wszystko wymieniłem na nowe i poskładałem. Zajęło mi to tydzień ale dziś już zaprowadziłem traktor z przyczepą do kamieniarza by w poniedziałek pojechać tylko koparką i rozpocząć pracę dlatego że nie mam drugiego kierowcy to zaworze sprzęt na raty :|
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witam mimo że dziś dzień święty a może i dla tego że pogoda dogodna pojechałem i dokończyłem drogę jeszcze jest przy niej trochę pracy ale najważniejsze że jest utwardzona. Jak przyjadą Mariusz z Piotrusiem będziemy naprawiać przyczepę która się uszkodziła i wiele różnych prac które będą możliwe do wykonania o tej porze roku.
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Ponieważ przyczepa którą kupiłem była stara i słaba to się połamała, żeby nie stać kupiłem drugą w lepszym stanie. Nią przewiozłem z 50 ton kamienia i drogę utwardziłem. Jednak jak zacząłem wozić ziemię wystrzeliła opona i okazało się że była stara zbutwiała a pan sprzedający mówił że opony nowe :beczy i jak wierzyć. Więc zjechałem sprzętem do domu zamówiłem nowe koło kompletne i jutro ma być u mnie więc założę. Kupie drugą oponę i zrobię ze starego zapas. Jutro przyjeżdżają Mariusz z Piotrusiem i od poniedziałku będziemy nadrabiać zaległości. Potrzebujemy wsparcia w każdej formie po prostu jest to ciężka praca ale musi być droga oczyszczony plac wysypany kamieniem by nie chodzić po błocie jak spadnie deszcz. Wszystko idzie w dobrym kierunku mimo trudności jakie mnie napotykają i może stworzymy warunki na spotkanie w tym roku w czasie wakacji. Jednak muszę stworzyć podstawowe warunki nawet na te parę dni, po prostu nie chcę by to było zarośnięte chwastami i krzakami pole bez WC wody czy ogniska :haha . Zapewniam was że będzie super ale sam mimo sprzętu nie zrobię tego szybko chociaż robię żeby tak było. :buzki
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Mariusz i Piotruś byli zrobiliśmy dużo dobrego, chłopaki zebrali kilka worków kukurydzy. Naprawiliśmy przyczepę która była bardzo uszkodzona ale jest już ok, jeszcze trochę popracuje i jutro będzie jak nówka. Więc mamy sprzęt gotowy do pracy i od wtorku pojadę traktorem z dwoma przyczepami i koparką kontynuować prace. Mrozy zrobiły swoje błoto zamarzło i powinny prace ruszyć. Rozmawiajcie ze Słoneczkiem by grzało bym mógł urzeczywistniać plany. :buzki
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Po naprawie przyczepy staliśmy się właścicielami 2 i dziś pojechałem dwoma po obornik koński i przywiozłem obie pełne naturalnego nawozu. Po niedzieli będę woził resztę. Chce uprawić kawałek ziemi tak by każdy kto zechce coś posiać lub posadzić ekologicznego to będzie miał już przygotowaną ziemię. Ziemia uprawna jest nam potrzebna do produkcji ekologicznego pożywienia na nasze potrzeby. Dlatego też robię Ośrodek ale i uprawiam ziemię byśmy byli samowystarczalni. Również byśmy wiedzieli co jemy. :mniam
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witam. Dziś przywiozłem już drugi zestaw (2 przyczepy) obornika wysokiej klasy Bio, przegniły około 20 ton. Jednak by pole było naprawdę Eko trzeba jeszcze ze 100 ton. Obornik oddają hodowcy za darmo, jednak trzeba mieć odpowiedni sprzęt by go załadować i przewieść. Mamy Ursusa 120 koni ale nie ma ładowacza a taki ładowacz dobrej klasy około 20 000 zł nowy. Mamy Ursusa C 330 z ładowaczem dedykowany jemu, jednak ciapek nie daje rady ponieważ jest do lekkich prac, mała moc. A co najgorsze lekki i dwóch przyczep załadowanych porządnie nie ma siły ciągnąć jak i załadunek 2 przyczep zajmuje mi 4 / 6 godzin a powinno około 0,5 godz. Więc postanowiliśmy sprzedać ciapka a za te pieniądze kupić tura do Ursusa 1204. Jednak nim go sprzedamy potrzebuję jeszcze 3 000 zł ponieważ taki tur średniej klasy z osprzętem kosztuje około 16 000 zł i już zamówiłem jednak bez krokodyla jeśli ktoś mógłby pożyczyć lub wesprzeć to bym domówił. Dlaczego takie sprzęty i co za tym idzie koszty, ponieważ większość prac wykonuje sam i jest to bardzo uciążliwe dla mnie a chce zrobić jak najszybciej ten Ośrodek ale i zadbać o ziemię która będzie nam służyła. Krysia wsparła nas i dzięki niej mogłem zamówić tura, jeśli ktoś może to proszę. :buzki
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witam mam dwie wiadomości 1 dobra 2 zła. Zacznę od złej. Wczoraj gdy pojechałem jeszcze starym sprzętem po obornik by nie tracić czasu nim będzie nowy zestaw, po załadowanie pierwszej przyczepy spadłem z niej. W wyniku upadku z około 2,5 m złamałem obojczyk i dwa żebra z tym że jedno w dwóch miejscach. Sprzęt zostawiłem w stanie jakim już nie byłem nic robić a synowa mnie przywiozła do domu. Myślałem że to będą tylko silne stłuczenia ale jednak z powody trudności oddychania i bólu wezwaliśmy pogotowie i okazało się to co napisałem. Po 8 godzinach przywieziono mnie do domu. A dziś przywieziono tura do dużego ciągnika jednak z mojego powodu nie został założony tylko złożony a ponieważ i tak na razie nic nie mogę robić to leży. Umówiłem się z nimi że jak dowiozą widły krokodyl do tego tura gdy zamówię to wtedy zamontują dlatego że nie było mnie stać od razu na cały komplet. Myślę że przez miesiąc sfolguje jednak szkoda mi tego czasu bo mógłbym dużo zrobić. :zezradny Pozdrawiam :serducho
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witam dzisiaj byłem na przeswietleniu wygląda że się pięknie goi, to pojechałem z synem po traktorek i przyczepy z obornikiem. Po wyjechaniu na droge zaczeła się zabawa durnego. Traktorek z nieznanych przyczyn zaczął się dusić i gasnąć byłem :zezradny jednak nie mialem wyjścia i robiąc cuda po 3 godz. dojechalem do dom, zamiast za 1 godz.. Wyglada na to że wszystko można ale trzeba nie reagować energetycznie na przeszkody. Kuruje się dalej. Pozdrawiam. :heej
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witam z powodu zdarzenia i konsekwencji powoli dochodzę do zdrowia, jednak mam duże opóźnienia. Wróciłem ze spotkania z Rasząga i po woli będę się rehabilitował pracą :hura Pozdrawiam wszystkich. :buzki
Turkus
Posty: 22
Rejestracja: 31 sty 2015, o 11:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Turkus »

Leszku cieszę się bardzo na Twoją wiadomość ,że Jesteś w świetnej formie a wszystkie dolegliwości ustąpiły w oka mgnieniu.A to ze Twoja dusza zrozumiała ze głupio robi stwarzając doswiadczenia głupie i destrukcyjne powodujac emocje, nie ważne czy dobre czy złe byle by były,cieszy mnie najbardziej .Mam nadzieję, że moja też zrozumiała bezsens głupoty i zacznie kreować podobnie jak Twoja sytuacje, które wzbudzą zachwyt ,radość,harmonię w moim życiu zajmując się upiększaniem miejsca zamieszkania (obecnie jestem w trakcie znalezienia rodowej siedziby).
Serdecznie wszystkich pozdrawiam posypując deszczem szczęścia,miłości ,zdrowia i obfitości .
I tak już jest .
Turkus
Turkus
Posty: 22
Rejestracja: 31 sty 2015, o 11:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Turkus »

Zmieniam użyte słowa z upiększać na udoskonalać. :buzki :buzki :buzki
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

:brawa :buzki tak najważniejsze by się szybko uczyć :kwiatek
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witam, nic nie pisałem bo myślałem że mój kłopocik szybko się rozwiąże, ale okazało się że powikłania są spowodowane większymi urazami niż zauważono na pierwszym prześwietleniu. Złamany i pogruchotany obojczyk ale i 4 żebra oraz silne i rozległe stłuczenie tak silne że po 2 miesiącach jeszcze są siniaki i krwiaki. Pijawki które ściągały je dostały zatrucia i zdechły. Jest już dużo lepiej jednam muszę uważać, myślę że jeszcze trochę i nadrobię zaległości. Pozdrawiam wszystkich :buzki
Andrzej
Posty: 15
Rejestracja: 27 lip 2017, o 10:02

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Andrzej »

Leszku, w klinice CluMed na ul. Krzemienieckiej 96 można kupić Zeolit Lavavitae - który m.in. przyspiesza gojenie się ran:

https://krzemorganiczny.pl/zeolit/

Oprócz tego mają tam dużo naturalnych specyfików i dobre doradztwo.

Od siebie polecam po 2-3 żółtka dobrej jakości z solą(dobrze przeżuć) co 2-3 godziny.

Zdrowiej ;D
ODPOWIEDZ