Zarejestruj

Plac na miejsce spotkań.

Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Postprzez Leszek » 17 lis 2017, o 21:31

Witam wszystkich którzy współpracują z nami ale i tych którzy obserwują. Mam 66 ary koło Szklarki Myśliniewskiej miejscowość Gęstwa graniczy z ośrodkiem rekreacji Cegiełka, piękny teren lasy cisza i spokój teren posiada klimat jak w Rabce na co są dokumenty w gminie do której ten teren należy. Teren ma status dzierżawy wieczystej i opłata za całość rocznie to około 400 zł (za całość) co jest wygodne. Można się budować na pozwolenie bo graniczy z terenem zabudowanym. Sprzedam całość lub na działki jest 5 x 10 arów i 1x 16 ary. Kupiłem jako lokatę ale teraz chce to spieniężyć by szybko wyposażyć ośrodek również mogę dać jako zabezpieczenie gdyby ktoś chciał pożyczyć mi na ten cel większe pieniądze. Proszę proszę o propozycje i pomoc w znalezieniu zainteresowanych dla naszego dobrego celu. Chciałbym by Ośrodek od wiosny funkcjonował normalnie dlatego szukam rozwiązań.

Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Postprzez Leszek » 21 lis 2017, o 18:56

Kochani w sobotę 25-11-2017r przyjeżdżają Mariusz i Piotruś na tydzień do mnie i będziemy pracować na Ośrodku. Kaziu S. też przyjedzie i jakby ktoś jeszcze chciał pomóc jakkolwiek to bardzo prosimy. Chcemy zrobić jak najwięcej korzystając z tego co mamy, ponieważ 05-11-2017r wyjeżdżamy z Zosią do sanatorium do Świnoujścia. Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Postprzez Leszek » 19 gru 2017, o 12:41

Witam zdjęcia na chomiku pokazują z czym żeśmy się zmagali i prawie żeśmy drogę zrobili, jednak mój wyjazd spowodował że musieliśmy zostawić wszystko w formie nie skończonej. Po tzw., świętach wracam z sanatorium i będę kończył rozpoczęte prace w miarę możliwości, ponieważ będę robił sam a później jak ponaprawiam uszkodzenia po ostatniej pracy, będę prosił o pomoc Mariusza i Piotrusia. Jest trochę kłopot bo z Olsztyna do Wrocławia muszą przyjechać i to z 2-3 tygodnie pracować ze mną. Chcemy wykorzystać zimę i przygotować plac na zagospodarowanie go w domki, domki kopułowe i inne obiekty jakie sobie życzą którzy tu będą rezydentami. Więc jak widać idziemy ku celowi a cel wyłania się z nicości co pokazują zdjęcia. Teren jest duży z czego należy się cieszyć, ponieważ mamy duże możliwości spełniania swoich marzeń kreowania. Jest tu glina i po wymieszaniu z słomą mamy Bardzo Dobry materiał budowlany i tani. Zapraszam pomocników i kreatorów którzy wymyślą i zrobią co zechcą i będą się tym opiekować korzystań możliwości są nieograniczone a ja pomogę w dostarczeniu potrzebnych materiałów. Każda pomoc jest na wagę złota.

Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Postprzez Leszek » 4 sty 2018, o 19:30

Witam. W związku z tym że mamy dużo ale i przed nami jest dużo pracy i wyzwań, przyszedł mi do głowy pomysł gdy szukaliśmy ośrodek na spotkania by poszukać gotowego. Znaleźliśmy coś takiego https://www.olx.pl/oferta/dwa-domy-zago ... 83ea08e722 i pomyśałem żeby sprzedać nasze 4 Ha a za te pieniądze kupić to agro-gospodarstwo. Przeprowadziłem wstępne rozmowy i Oględziny zrobił Marek. Po prostu za 2-3 miesiące mielibyśmy swój własny ośrodek do którego już można się wprowadzać. Potrzebujemy wsparcia w jakiejkolwiek formie i na jakichkolwiek warunkach lub dowolne propozycje. Jest to miejsce gdzie będą mieszkać na stałe rezydenci są pokoje da gości place dla biwakujących i kempingów własna prywatna plaża i wiele innych a co najważniejsze że już. I jeszcze coś o co w dzisiejszych czasach najtrudniej cisza, czyste i świeże powietrze.

Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Postprzez Leszek » 12 sty 2018, o 14:37

Witam wszystkich mamy jeszcze jedną alternatywę. Jeden z naszych ludzi ma do sprzedania swoją posiadłość którą nam by sprzedał taniej (jesteśmy po rozmowach) Jeśli ktoś mógłby pomóc w nabyciu tej posiadłości na ośrodek duchowy było by super. Ja robię co mogę by nabyć to wcześniejsze gospodarstwo, jednak na razie nie mam odpowiedniego kupce na naszą ziemię. Tu możemy nabyć od Miecia za 850 000 zł ponieważ jak wspomniałem jest jednym z nas. Proszę zapoznać się z ofertą i jakby ktoś miał jakieś pomysłu to bardzo proszę.

http://www.prywatnenieruchomosci.com.pl/ogloszenie,dom_obrowo.html

Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Postprzez Leszek » 19 sty 2018, o 17:51

Do póki nic się nie zmieni na naszą korzyść, dalej realizuje nasz plan. Ze względów oszczędnościowych załatwiłem odpad(drobny kamień) u kamieniarza około 50 ton i dziś zrobiłem specjalny sztywny hol bym mógł sam jechać traktorem ciągnąć przyczepę i koparkę. Po niedzieli zaczynam dokańczać drogę i utwardzać ją tymi kamieniami. Ponieważ do tej pory nie mogłem wywozić ziemi z placu na którym będą stały domki. A droga rozmoczyła się zamieniając w bagno, po utwardzeniu będę mógł przewozić ciężary.

Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Postprzez Leszek » 26 sty 2018, o 19:46

Kontynuując co pisałem wcześniej gdy wyjeżdżałem traktorem z przyczepą ciągnąc za sobą koparkę coś się stało z tylnym kołem w traktorze. Koło zaczęło hamować że aż poszedł dym i się trochę odchyliło od piony. Więc wróciłem ze sprzętem do domu, dobrze że to stało się przy wyjeździe a nie w polu. Wjechałem na podwórko i rozebrałem koło zwolnice zakupiłem części wszystko wymieniłem na nowe i poskładałem. Zajęło mi to tydzień ale dziś już zaprowadziłem traktor z przyczepą do kamieniarza by w poniedziałek pojechać tylko koparką i rozpocząć pracę dlatego że nie mam drugiego kierowcy to zaworze sprzęt na raty :|

Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Postprzez Leszek » 11 lut 2018, o 20:26

Witam mimo że dziś dzień święty a może i dla tego że pogoda dogodna pojechałem i dokończyłem drogę jeszcze jest przy niej trochę pracy ale najważniejsze że jest utwardzona. Jak przyjadą Mariusz z Piotrusiem będziemy naprawiać przyczepę która się uszkodziła i wiele różnych prac które będą możliwe do wykonania o tej porze roku.

Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Postprzez Leszek » 16 lut 2018, o 19:56

Ponieważ przyczepa którą kupiłem była stara i słaba to się połamała, żeby nie stać kupiłem drugą w lepszym stanie. Nią przewiozłem z 50 ton kamienia i drogę utwardziłem. Jednak jak zacząłem wozić ziemię wystrzeliła opona i okazało się że była stara zbutwiała a pan sprzedający mówił że opony nowe :beczy i jak wierzyć. Więc zjechałem sprzętem do domu zamówiłem nowe koło kompletne i jutro ma być u mnie więc założę. Kupie drugą oponę i zrobię ze starego zapas. Jutro przyjeżdżają Mariusz z Piotrusiem i od poniedziałku będziemy nadrabiać zaległości. Potrzebujemy wsparcia w każdej formie po prostu jest to ciężka praca ale musi być droga oczyszczony plac wysypany kamieniem by nie chodzić po błocie jak spadnie deszcz. Wszystko idzie w dobrym kierunku mimo trudności jakie mnie napotykają i może stworzymy warunki na spotkanie w tym roku w czasie wakacji. Jednak muszę stworzyć podstawowe warunki nawet na te parę dni, po prostu nie chcę by to było zarośnięte chwastami i krzakami pole bez WC wody czy ogniska :haha . Zapewniam was że będzie super ale sam mimo sprzętu nie zrobię tego szybko chociaż robię żeby tak było. :buzki

Poprzednia strona

Powrót do Informacje o ośrodku duchowym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość