Plac na miejsce spotkań.

Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Rozmawiałem dziś z bratem i dogadałem się z nim na kupno ponad 80 arów za jedyne 100 tys. i jak nazbieram w darowiznach z sesji to kupie ją i ogrodzę. Chce stworzyć takie miejsce gdzie będą mogli przyjeżdżać ludzie za tzw., za darmo a z czasem może coś się wymyśli. Ziemia jest blisko Wrocławia to i może służyć nawet jako pole biwakowe czy campingowe dla naszych ludzi. Pomysł chodzi mi po głowie już od dawna i jest dobry, jeśli by ktoś miał jakieś ciekawe pomysły z tym placem związane to proszę pisać.
Feniks Arkant
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 11:05

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Feniks Arkant »

Leszek pisze:Rozmawiałem dziś z bratem i dogadałem się z nim na kupno ponad 80 arów za jedyne 100 tys. i jak nazbieram w darowiznach z sesji to kupie ją i ogrodzę. Chce stworzyć takie miejsce gdzie będą mogli przyjeżdżać ludzie za tzw., za darmo a z czasem może coś się wymyśli. Ziemia jest blisko Wrocławia to i może służyć nawet jako pole biwakowe czy campingowe dla naszych ludzi. Pomysł chodzi mi po głowie już od dawna i jest dobry, jeśli by ktoś miał jakieś ciekawe pomysły z tym placem związane to proszę pisać.
Bardzo dobry pomysł. Gorzej z zebraniem owych 100 000 PLN. Nasz naród nie za bogaty. Ale jak pomyślimy wszyscy to może uzbieramy tę sumę. Uwierzmy i wszyscy myślmy pozytywnie. Wyobraźmy sobie, że te pieniądze już są, że plac kupiony dziś u rejenta, jest tylko jeden problem. Gdyby założyć ,,kościół" to ten kraj nie obedrze ani nas, ani Leszka ze skóry. Rozważmy to. Bierzmy wzór z kleru KRK. :toast
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witaj pomysł jest super i na czasie ponieważ coraz więcej ludzi jest wolnych i chcą się bawić systemem własnej wiary a nie być nią zniewolony. Ja z tego co wiem wiele ludzi jest zainteresowanych ceremonią tradycją dobrą zabawą i do tego brak tzw., ślubów pogrzebów chrzcin świeckich bez zbędnych ograniczań a według swoich fantazji chcą to przeżywać bawić się i biesiadować. Wszystko można zrobić tym bardziej że kk już bierze kasę za wszystko nawet po tzw., śmierci. Trzeba do wszystkiego ludzi mądrych i czystych. Ja chce robić to co robię by pomagać jak potrafię i za bardzo nie mam czasu. Jeśli ludzie się sami zorganizują to zrobimy to jako ludzie wolni i nic nie muszący.
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

:witam Panie i panowie :buzki , sytuacja jest bardzo dobra ponieważ ziemia jest pieniądze podstawowe są sprzęt potrzebny jest więc jest super. Wykonaliśmy już dużo prac podstawowych z Mariuszem i Piotrem trochę prac ja sam a i trochę wynająłem sprzęt jak koparo-spycharka ponieważ swojej nie posiadam. Traktorek jeszcze nie ma elektryki (trzeba wymienić całą wiązkę elektryczną) bo ma 47 lat. Oszczędzam na niektórych rzeczach ale jak się ociepli chcę ruszyć tak by na pierwsze spotkanie były choć 2 domki Holenderskie i z jeden kontener morski by było gdzie chować narzędzia i sprzęt bo przewożenie jest uciążliwe i szkodliwe. Budują drogę asfaltową do samej działki ponieważ będą budować tam budynek. Kupiłem na allegro fontannę i inne ozdoby do naszego parku wypoczynkowego. Mam nadzieje że zgłoszą się chętni do pomocy jak będzie ciepło by prace przyśpieszyć. Na razie jest ok dzięki waszej pomocy. Dziękuję w imieniu ekipy :oklasky .
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witam. Mam ważną informację, jest możliwość dokupienia 23 ha w bardzo dobrym miejscu blisko naszego Ośrodka, cena jest 230 000 zł więc bardzo korzystna. Ponieważ wszystkie środki włożyłem w Ośrodek i nadal muszę to robić by na wakacje go uruchomić. W związku z tym mam prośbę, gdyby ktoś chciał być sponsorem, to by było super. Albo jeśli ktoś chciałby mi pożyczyć takie pieniądze bym kupił, a ja będę oddawał, mam pewne pomysły jak to zrobić. Jeszcze jest możliwość taka jeśli kilka osób pożyczyłoby na takich lub innych zasadach, ale korzystnych dla naszego celu byłoby super. Może ktoś ma inne pomysły. lub może załatwić ludzi którym leży na sercu życie w wolności i w zgodzie z naturą. Myślę że jeśli włączy się więcej osób w ten projekt szybciej go zrealizujemy, na razie robię co mogę. A na takim areale to można zrobić dużą wioskę eko.
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witam. Wstawiam sprostowanie. Oczywiście tak jest na ogłoszeniu jednak prawda jest inna prawdziwy koszt tej ziemi jest: 7 684 000 zł ogłoszeniodawca tak sobie napisał 1zł m2 zamiast 40zł m2 po rozmowie telefonicznej sprawę wyjaśniłem i w takim przypadku przepraszam że taką informacje wstawiłem pochopnie. Zostajemy przy tym co już mamy i dalej robimy swoje. Teraz widzę bardziej jakie szczęście nas spotkało z zakupem tego co mamy. Jestem w trakcie rozmowy od jakiegoś czasu o 7 ha za 350 000 zł i to jest realne ale to zobaczymy jak się sprawy potoczą.
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witajcie, zima była nie za korzystna na prace na naszym ośrodki, ale na szczęście są coraz lepsze warunki na rozpoczęcie prac. Od 03-04-2017r przyjeżdżają Mariusz i Piotruś i planują być do 14-15 04-2017 może i dłużej. Będziemy ogradzać sadzić drzewa i krzewy czyścić sprzęt malować naprawiać i wiele innych rzeczy będziemy chcieli zrobić. Zobaczymy ile sił będzie i jakie warunki pogodowe. Mam prośbę do tych którzy mogą i chcieli by w tym czasie przyłączyć się do nas i wesprzeć nas zasilić by prace znacząco się posunęły. Rzecz w tym że w grę wchodzą osoby które mogą przyjechać by pomóc, ale by też same ze swoich środków się utrzymywały łącznie z wynajęciem mieszkania. Ja ze swojej strony mogę pomóc w znalezieniu mieszkania taniego i zawożeniu na działkę i s powrotem po pracy jednak ten ktoś musi być samodzielny i samo wystarczalny. Chodzi o pomoc. Jeśli ktoś się chce zgłosić to proszę. W zależności od osób chętnych zorganizuje odpowiednie zajęcia by prace odbywały się efektywnie. Chcielibyśmy na sierpień zrobić pierwsze spotkanie na ośrodku i dla tego tak ważna jest każda pomoc.
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witam :witam wszystkich których to interesuje :buzki W obecnej chwili mamy ogrodzoną ziemię i ogród siatką śniegową. Taki wybór padł ponieważ plastik nie trzeba konserwować. Mariusz, Piotruś i ja zrobiliśmy to ogrodzenie nazbieraliśmy z 30 ton kamieni które będą wykorzystane na chodniki, kaskady i inne pomysły. Ponieważ popsuły się oba traktory robione są kapitalne remonty co powinno nas uchronić w przyszłości od ich awarii. Teraz będę robił studnię i inne rzeczy jakby ktoś chciał pomóc w pracach proszę się zgłosić do Piotrusia na kom. ustalimy co i jak. Nawet jakby ktoś chciał plewić, czy pozbierać kamienie lub coś innego to i jeden dzień nas urządza. Pracy jest dużo i jak mówi Piotruś fajna zabawa :haha . Przydała by się nam koparka ponieważ chce zrobić staw taki że można będzie się w nim kąpać też staw na ryby żaby i inne zwierzątka by czyściły larwy komarów potrzebne to na przyszłość też. Również chce domy kopułowe w połowie wpuszczać w ziemię a górę obsypywać ziemią by obrosła roślinnością ziołami i tym co się tam zasieje. Piwnice na warzywa i wiele innych prac w ziemi a ziemia gliniasta ręcznie długo to będzie trwało. Jakby ktoś miał lub wiedział o takiej nie drogiej a sprawnej koparce to proszę dać znać. Również inne rzeczy jak ławki itp. Zasiałem 3 ha kukurydzy z myślą o dochodzie by kupić choćby pierwsze domki holenderskie, ale plon na razie nie wygląda obiecująco jednak robimy co możemy. Ponieważ w tym roku spotkanie nie mogłem zrobić jak wspominałem z powodu kosztów jakie trzeba by było ponieść na prowizoryczne spotkanie to chcę zrobić to na drugi rok by nie marnować środków jakimi dysponujemy. Pozdrawiam Darczyńców i tych co trzymają kciuki neutralnych też :slonko ,
Turkus
Posty: 22
Rejestracja: 31 sty 2015, o 11:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Turkus »

Kochani,
kilka miesięcy temu przeczytałam o Oxytree może ta roślina byłaby lepszą alternatywą zamiast kukurydzy.
Serdecznie pozdrawiam Turkus :buziak
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Turkus super pomysł ale z powodu cen za sadzonkę na razie jest poza naszym zasięgiem :( obecnie koszt 100 sadzonek to ponad 4 500 zł. a my borykamy się z poważniejszymi zadaniami. Tak że dzięki za pomysł, chyba że znajdziesz kogoś kto dałby parę odrostów na próbę.
Turkus
Posty: 22
Rejestracja: 31 sty 2015, o 11:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Turkus »

Leszku na str http://oxytree.pl/oxytree-w-sklepach-st ... ch-poznan/ jest informacja ze
Oxytree
500 – 4999 szt.
37,84 zł link skopiowałam jezeli zgodzisz sie to ja to z radoscią ufunduję.
Turkus :buziak
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

SUPER :buzki Turkus jeśli tak chętnie je posadzimy, załatw wszystko i daj znać to w Maju je posadzimy. Będzie to Twój wkład w Ośrodek. Czekam na info. Pozdrawiam.

Ostatnio na Ośrodku pracowali Ewelinka z Przemkiem 2 pełne dni i jeden pełny dzień Kaziu z Zygmuntem Ewelinka plewiła grabiła robiła porządki a chłopaki ze mną wyrywali korzenie po ściętych drzewach. Przemek obkopywał korzenie i Kaziu też kosił tzw., chwasty. Zygmunt plewił wokół drzewek i wiele innych prac jeszcze wykonaliśmy. Były to bardzo owocne dni efekty widoczne na zdjęciach na chomisiu. Wszystkim bardzo dziękuję za poświęcony czas i siły dla dobra innych. :serducho .Również w tym czasie odwiedziły nasz Ośrodek Basia i Ewa.
Andrzej
Posty: 15
Rejestracja: 27 lip 2017, o 10:02

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Andrzej »

Znalazłem ciekawy filmik z polskiej wsi, gdzie Pani opowiada o lnie i wełnie:
Od lnu do koszuli - "https://www.youtube.com/watch?v=JCD0gtxaaPs". Pomyślałem, że można by robić ubrania i sprzedawać na zewnątrz. Będę sprawdzał, czy można gdzieś dostać te starsze konstrukcje do przetwarzania lnu. Jak widzę są to proste, drewniane urządzenia. Póki co w zamyśle :)
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Super Andrzeju. :brawa
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Kupiłem przyczepę wywrotkę i chce kupić koparko-ładowarkę oczywiście używane stare tak aby tylko nam służyły do prac które mamy tu wykonać. Ziemia jest ciężka gliniasta i zrobienie cokolwiek wymaga dużego wysiłku więc sprzęt to ma wziąć na siebie :) W ten sposób będę w stanie zrobić dużo prac sam lub przy pomocy paru osób chętnych do pomocy.
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Zakupiłem dziś pług 4 skibowy obrotowy tanio jeszcze chce kupić u tego samego człowieka bronę talerzową dlatego że roślinki bardzo szybko rosną i trzeba je przemielić na nawóz. Trzy Ha które nam mają służyć jako magazyn tzw., żywnościowy trzeba mieć czym uprawiać. A przynajmniej dwa razy do roku proces trzeba będzie powtarzać więc jest sens by mieć swoją i używać kiedy potrzeba. Staram się jak mogę jednak bez sprzętu zbyt małe efekty mojej pracy.
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witajcie zakupiłem koparko-ładowarkę dzięki Krysi K i Piotrusiowi więc teraz prace ruszą marzenie się kolejne spełniło t:ak . Wypisze tu jaki już posiadamy sprzęt: Ursus 1204; Ursus C 330 z turem; Koparko-ładowarkę; przyczepę 3,5T wywrotkę; przyczepę 2-kółka; pług 4 skibowy obrotowy; pług 2 skibowy; brona talerzowa z wałem strumieniowym; brony 5 - pól; kultywator; beczkowóz; siewnik do nawozów. To na razie resztę będę sukcesywnie dokupywał, no i 4 Ha z tego 3 Ha ogrodzone mamy sad około 30 drzew owocowych i wiele krzewów. To nasz majątek na dzień dzisiejszy. Dlaczego tyle sprzętu ??? a no dlatego byśmy byli niezależni i nikogo nie musieli prosić albo sami ciężko pracować. Włożyłem i wkładam wszystkie swoje środki w ośrodek wasze darowizny i wsparcie, moją prace i tych co przyjeżdżają i pomagają. Popatrzcie ile osiągnęliśmy w pół roku dzięki współpracy. Teraz będę koparką równał i kształtował teren Ośrodka by zrobić projekt zagospodarowania jego z uwzględnieniem drzewostanu istniejącego i potrzeb związanych z funkcjonalnością Ośrodka. Po przygotowaniu terenu będę go nawoził materiałem do utwardzenia by położyć chodniki ścieżki i inne rzeczy. Dziękuję wszystkim. :buzki
Alekxandrim
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2017, o 21:23

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Alekxandrim »

Witam,poczytuję sobie WASZE inf. i jestem po wrażeniem. Życzę powodzenia.
Duchowo jestem z Wami.
Aleksander :aniolek
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Alekxandrim serdeczne dzięki, wsparcie duchowe jest bezcenne. Są z dzisiejszego dnia zdjęcia pracy już nową koparko-ładowarką myślę że w kilka dni się uporam. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witam wszystkich trochę prace spowolniły bo deszcze i niekorzystna pogoda przeszkadzała. Ale w między czasie gdy aura była w miarę znośniejsza pousuwałem wiele usterek w koparce zakupiłem filtry i oleje i jeszcze zrobię wymianę ich i myślę że po niedzieli ruszę na Ośrodek dalej wykonywać plan. Woda stoi na polu więc nie wiem czy uda się zebrać kukurydzę, ponieważ wejście jest jak w błoto to kombajnem nikt nie wjedzie. Najwyżej jak będą przymrozki to może ktoś przyjedzie i mi pomoże zebrać chociaż na nasienie na następny rok, albo sam zbiorę ile się da. Pozdrawiam. :slonko
ODPOWIEDZ