wchodzenie w wyzsze stany swiadomosci DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Joanna
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2014, o 22:02

wchodzenie w wyzsze stany swiadomosci DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Post autor: Joanna »

1) męczymy cialo fizyczne intensywnym wysilkiem: basen, biegi, rower, co kto tylko woli i może

2) kombinujemy jak sie wyciszyc:
- sluchaniem ulubionej muzyki
- poczytaniem czegosc fajnego
- ogolnie spędzeniem milo czasu

3) dbamy, zeby organizm byl lekko najedzony lekkostrawnym, ale nie przejedzony

4) szukamy wygodnego miejsca do relaksu (najlepiej na leżąco i WYGODNIE):
- najlepiej na swieżym powietrzu i NA SŁONECZKU - jeśli się tylko da,
swieze powietrze na zewnatrz jest dosc istotne

zeby nikt nam nie przeszkadzal

5) wyłączamy cały sprzęt: komórki i przede wszystkim siebie np. MEDYTACJĄ
pomocne będą wszelkie wizualizacje

dla mnie praca w grupie jest dosc problemowa, gdyż wyczuwam energie innych osob obok mnie
(szczegolnie w pomieszczeniach zamknietych)
i jest to istotnym hamulcem, zeby sie skupic tylko i wyłącznie na sobie i wyciszyc
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: wchodzenie w wyzsze stany swiadomosci DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Post autor: Leszek »

Super pomysł Joasiu :D . Może jeszcze ktoś ma jakiś swój sposób wypróbowany, bo od tego trzeba zaczynać.
Joanna
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2014, o 22:02

Re: wchodzenie w wyzsze stany swiadomosci DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Post autor: Joanna »

zapomnialam wspomniec jak istotny jest jeszcze ŚWIADOMY ODDECH
podczas medytacji, wizualizacji, ćwiczeń koncentracji na swieżym powietrzu
Awatar użytkownika
Agnieszka C
Posty: 19
Rejestracja: 25 lip 2014, o 15:28

Re: wchodzenie w wyzsze stany swiadomosci DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Post autor: Agnieszka C »

Powiem wam ,że u mnie wchodzenie w stan wyższej swiadomosci stało sie bardzo łatwe. Głównym sprawcą tego był fakt , ze zajmuję sie obróbką sesji. Iilosc tych sesji które mam juz za soba sprawiła ,ze tak jakby ta droga w moim umysle do tego wyższego stanu utworzyła sie samoczynnie do tego stopnia ,ze zaskoczyło to mnie samą.
Kiedys miałam problemy z medytacjami, nie mogłam usiedzieć na miejscu, ale znalazłam na to sposób, słuchałam sesji , wprowadzeń itp i to bardzo mi osobiscie pomogło:)
Agnieszka C
nowaZiemia
Posty: 10
Rejestracja: 19 lis 2015, o 21:26

Re: wchodzenie w wyzsze stany swiadomosci DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Post autor: nowaZiemia »

Z tego co sam zaobserwowałem głównym wyznacznikiem jest cisza, tak aby nic nie zakłuciło ciszy wewnętrznej. Dla mnie nadają się na to poranki, noc czy las. Dobrze też jest porozciągać wszystkie mięśnie, żeby energia płynęła swobodnie. Oddycham nieustannie bez przerw pomiędzy, powoli. Wydech jest zawsze dłuższy od wdechu. Nie liczę czasu, czekam aż poczuje, że ciało stało się lekkie, bezwładne. Wyobrażam sobie potem świetlistą istotę po mojej lewej stronie(kierunek dowolny), która jest moją duszą. Rozmowa musi być spokojna i bezuczuciowa. Bardzo szybko padają odpowiedzi na pytania dotyczące naszego rozwoju głównie - tak jest w moim przypadku. Zauważyłem też, że mózg chcę przeszkadzać w odpowiedziach. Ten stan wyrównuje się jeśli będzie się pamiętało o tempie rozmowy. Dla tych którzy spróbują tej metody: może się wydawać, że to sami odpowiadacie na pytania i to tylko halucynacja. Po części tak jest...jednak trzeba zwrócić uwagę na jakość odpowiedzi.
ODPOWIEDZ