Oczyszczanie organizmu

Awatar użytkownika
Agnieszka C
Posty: 19
Rejestracja: 25 lip 2014, o 15:28

Oczyszczanie organizmu

Post autor: Agnieszka C »

W tym wątku możemy sie dzielić naszymi doświadczeniami związanymi z oczyszczaniem organizmu.
Możemy się wymieniać kuracjami, przepisami. Ja ze swojej strony postram die przygotowac sposoby które poleca Leszek i zamieszczę je w tym wątku.
Agnieszka C
Awatar użytkownika
Admin
Administrator
Posty: 16
Rejestracja: 24 lip 2014, o 23:36

Re: Oczyszczanie organizmu

Post autor: Admin »

Oto filmik dot. tematu oczyszczania


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Pnxw_v8SVw8[/youtube]
Awatar użytkownika
Maja
Posty: 26
Rejestracja: 26 lip 2014, o 17:07

Re: Oczyszczanie organizmu

Post autor: Maja »

Kiedyś zaserwowałam sobie oczyszczanie wątroby, dostałam taki przepis na trzydniową kurację, nie pamiętam dokładnie, ale był tam sok z grejpfruta i gorzka sól. Najgorsze w tym wszystkim było wypicie całej szklanki wody z rozpuszczoną gorzką solą, normalnie masakra, ale czego się nie robi dla zdrowia :)

Efekt oczyszczania był dla mnie widoczny już podczas oczyszczania, kiedy to doświadczyłam takiej ostrości widzenia, że normalnie byłam zdziwiona, nigdy tak ostro nie widziałam, super.

Muszę powtórzyć tę kurację, bo efekty są zachęcające i dla organizmu pożyteczne. :)
remek
Posty: 4
Rejestracja: 5 sie 2014, o 13:37
Lokalizacja: Bielsko Biała
Kontakt:

Re: Oczyszczanie organizmu

Post autor: remek »

Gdzieś to słyszałem i widziałem.
Renia
Posty: 50
Rejestracja: 3 sie 2014, o 11:26

Re: Oczyszczanie organizmu

Post autor: Renia »

Witam,
Wszystko co tu napisze stosuje od 20 lat i dziala.
Co do diet zgadzam się z Leszkiem stosuj takie ,które są dla nas najlepsze.
Zapytacie jakie
Wystarczy zacząć współpracę ze swoim organizmem. Należy go słuchać uważnie.
Obserwować reakcje on ci da odpowiedz ,czasami od razu.
Np.po zjedzeniu chleba żytnia czujesz się źle, zmieniam na chleb sojowy.
Odstawiam chleb żytni pomalu ,aby organizm się przyzwyczaił do zmiany.
Chlebs ojowy wprowadzm tez pomału.
Stosuje to do wszystkich produktów.
I tak sama znalazlam listę produktów które lubię ,smakuja mi ,nie alergizuja.
Jestem osoba szczupla.mam dużo energii.
Wiem Ameryki nie odkrylam, ale nie chodze do dietetykow,i nie stosuje diet.
To tak w skrócie jak będzie potrzeba to napisze więcej.
Awatar użytkownika
Agnieszka C
Posty: 19
Rejestracja: 25 lip 2014, o 15:28

Re: Oczyszczanie organizmu

Post autor: Agnieszka C »

Oczyszczanie wątroby sposób Leszka:

1 ze sposobów oczyszczania wątroby, proces składa się z kilku cykli uwarunkowane są potrzebą organizmu i nic na siłę. 1. Przygotowuje się ½ szklanki soku z cytryny ½ szklanki olej z oliwek na około 20 godz. I o tej godz. zaczyna się nagrzewać miejsce, które jest najbliżej wątroby,(czyli prawy bok) można termoforem np.. i tak nagrzewamy cały czas nawet idąc spać. O godz. 22.00 zaczynamy pić 1 łyżkę stołową oleju i po niej 1 soku z cytryny i tak, co 5 min aż wypije się wszystko. Po tym czasie tzn., około 1 godz., Jeśli jest taka potrzeba idziemy się wypróżnić, jeśli nie to kładziemy się spać z dobrze ciepłym termoforem (najlepiej jak ten termofor jest owinięty materiałem i jeszcze całego siebie dookoła trzeba dobrze owinąć by się on nie przemieszczał). W tym procesie godz., i nagrzewanie są bardzo ważne, dlatego podaje. Rano trzeba zrobić lewatywę by wypłukać nieczystości i trzeba to zrobić porządnie by organizm tego znowu nie wchłonął. Po kilku dniach organizm sam się upomni o następny cykl. Itd..
Awatar użytkownika
Admin
Administrator
Posty: 16
Rejestracja: 24 lip 2014, o 23:36

Re: Oczyszczanie organizmu

Post autor: Admin »

Awatar użytkownika
impuls2003
Posty: 32
Rejestracja: 18 sie 2014, o 13:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Oczyszczanie organizmu

Post autor: impuls2003 »

Oczyszczam sobie wlasnie organizm. Juz wiem kto mi gadal do glowy. Bakterie we mnie :) Po oczyszczeniu przestaly gadac :)

Czyli soda + gigantyczne ilosci Yerba Mate. Bakterie nie maja szans :)

---

1 dzien niejedzenia
nic mi juz w organizmie nie przeszkadza
bez porownania
wibracje miliard^30 Hz
bakterie w 99% usuniete
:)
Awatar użytkownika
Klarsen
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2014, o 00:38

Re: Oczyszczanie organizmu

Post autor: Klarsen »

Właśnie kwitnie nawłoć. Warto wykorzystać ten okres i parzyć sobie codziennie kwiatki na oczyszczenie nerek i dróg moczowych z kamieni, bakterii, zapaleń, itp.
Awatar użytkownika
impuls2003
Posty: 32
Rejestracja: 18 sie 2014, o 13:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Oczyszczanie organizmu

Post autor: impuls2003 »

Schodze z wagi 1-2 kg dziennie i mam nadmiar energii.

Palic jeszcze pale, ale juz nie musze. Poki co stabilizuje mnie.

2 dzien:
cos mi podszeptywalo zeby jesc ale wystarczyl mi sam zapach i widok zeby sie nasycic

3 dzien:
jest ok, mam nadmiar energii i mozliwosci mi sie zwiekszaja. zmysly sa coraz ostrzejsze. wszystkie.

----------
dzieki niejedzeniu moglem w 2 dniu wsadzic reke do ogniska i sie nie poparzyc :)
MrFox
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2015, o 15:24

Re: Oczyszczanie organizmu

Post autor: MrFox »

Witam,

Kilka lat temu czyściłem wątrobę metodą tradycyjną czyli sól gorzka, greipfrut i trzy tygodnie przerwy między sesjami.
Mam pytanie odnośnie wersji pana Leszka, co wspomniała powyżej Agnieszka: czy ta wersja oczyszczania może być stosowana co kilka dni? Nawet co tydzien to szybciej niz co trzy. :czas Czy pan Leszek tak robił, bo w wywiadzie nie slyszalem tego?

Drugie pytanie, jakby ktoś mógł znaleźć czas: czy mleko zsiadłe a kwaśne to jedno i to samo? Mogę kupić mleko surowe bardzo dobrej jakości. Jak więc zrobić z niego zsiadłe/kwaśne do czyszczenia trzustki?
Pozdrawiam. :witam
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Oczyszczanie organizmu

Post autor: Leszek »

Tak stosowałem według tego przepisu. Najlepiej jak organizm sam się upomina o następne czyszczenie ważne by proces przebiegał z wolą organizmu. Tak kwaśne i zsiadłe to to samo jednak gdy sam zrobisz a nie kupisz gotowe a skoro masz możliwość kupienia mleka od gospodarza to postaw ile chcesz L w słoiku przy grzejniku i jak będzie gęste to jest ok możesz zacząć go pić.
nowaZiemia
Posty: 10
Rejestracja: 19 lis 2015, o 21:26

Re: Oczyszczanie organizmu

Post autor: nowaZiemia »

Dobrze jest też pamiętać o zapobieganiu, żeby za dużo się nie nagromadziło niepotrzebnych rzeczy. Do cięższych potraw dodawać zioła, które wspomagają trawienie jak majeranek, tymianek czy kminek - ajurweda i medycyna chińska dużo o tym mówi. Owoce surowe osobno, nie na noc. Zasypiać z pustym brzuchem. Szczególnie teraz nie jeść wychładzających potraw, bo przez to zwalniją pracę innych organów, przez co nie usuwają dokładnie śmieci. I kichać należy jak najmocniej. Jest to sygnał wychłodzenia oskrzeli, a jak się kichnie to chwilowo są przez to ogrzane.
kici_k
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2016, o 12:18

Re: Oczyszczanie organizmu

Post autor: kici_k »

Witam,

z ciekawością wysłuchałam nagrań dotyczących oczyszczania organizmu. Dziękuję za nie.

Od 15 lat jestem weganką, nigdy nie paliłam, od kilku lat nie piję alkoholu, nie spożywam wysoko przetworzonych produktów, białej mąki, cukru, mrożonek itp. Nie jem po 17.00. Piję zioła. Niestety za dużo jem...
Od 7 lat używam tylko organicznych kosmetyków i takich środków do czyszczenia odzieży i mieszkania.
Od tego też czasu nie posiadam i nie oglądam TV, nie mam radia...
Dotychczas leczyłam się stosując 2 razy do roku monodietę jaglaną (kleik) trwającą do 12 dni.
Pomagałam sobie korzystając z dwupunktu i matrycy energetycznej...

Minęły różne dolegliwości, z którymi się borykałam (anginy, przeziębienia, alergie), ale utrzymują się i doszły inne,
które jak sądzę, związane są z przewlekłymi zaparciami i zanieczyszczeniem organów, co powoduje niepokój i dyskomfort.
W związku z powyższym mam pytania:
- co oznacza dobre przygotowanie do oczyszczania wątroby?
- czy sama jestem w stanie lewatywami przygotować się do oczyszczania wątroby czy lepiej udać się na hydrocolonoterapię?
- czy hemoroidy są przeciwwskazaniem?
- ile zabiegów oczyszczania jelita potrzeba zanim rozpocznę oczyszczanie wątroby?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Oczyszczanie organizmu

Post autor: Leszek »

Witaj. najpierw wytłumaczę Ci jak to działa. człowiek który je dużo zapycha się i jemu to szkodzi na różne sposoby. Ponieważ organizm jest w stanie przerobić jeden skromny posiłek przez 24 godz. a że człowiek je przynajmniej 3 razy to reszta się odkłada w różne miejsca. Człowiek który zmniejszył dawkę jedzenia do 5 dkg reszta to płyny po pewnym czasie dla jego organizmu to jest taka dawka jak dla pierwszego i znowu powstają problemy itd.. Dlatego jeśli człowiek je choćby 1 gram musi się czyścić lewatywami i od czasu do czasu inne organy a przede wszystkim utrzymać organizm w stanie zasadowym 7- 7,2. A tak na marginesie jesz wszystko masz wszystkie dolegliwości jesz nie które produkty to masz niektóre dolegliwości. Jedyne wyjście przejść na niejedzenie lub przy ograniczeniu płukać się i czyścić. I nie jest prawdą że gdy się robi lewatywy to organizm zatraca naturalne funkcje wypróżniania się ponieważ po roku sprawdziłem to na sobie i wszystko było jak dawniej nawet samo poczucie wróciło podłe. Co oznacza dobre przygotowanie: a no to że zawsze przed czyszczeniem 2-3 dni nie powinno się jeść absolutnie tylko czysta woda i lewatywy po wypiciu oliwy i soku na drugi dzień też lewatywy przez kolejne kilka dni i nic tylko woda. Po tym można znowu się zanieczyszczać aż się poczuje że coś jest nie tak to powtórka itd.. Jesteś w stanie jeśli czujesz że masz warunki i że dasz sobie radę innym wyjściem jest udanie się tam gdzie to robią co daje większy komfort bo jest się wśród swoich i tematy dają większe zrozumienie i wymiana doświadczeń czego w normalnym świecie nie dowiesz się. Hemoroidy nie są problemem a nawet łatwiej je wyleczyć ponieważ najczęściej powstają z powodu zaparć itp.. W Twoim przypadku przez 3 dni razy 1 dziennie lewatywa i możesz pić oliwę i sok. a od rana znowu lewatywy. Najważniejsze by być konsekwentnym w tym procesie a nie słuchać umysłu który wprowadza nowelizacje i wtedy efektu się nie osiąga. Często słyszę nie pomogło a gdy pytam zrobiłeś/aś dokładnie według procedury ? nie bo pomyślałem/am że tak będzie lepiej pytam i co jest odp. nie.
kici_k
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2016, o 12:18

Re: Oczyszczanie organizmu

Post autor: kici_k »

Witaj Leszku,

bardzo dziękuję za Twoją odpowiedź. Dla mnie to wyzwanie.

Przyznam, że obawiam się odstawienia jedzenia, ponieważ:
1) nawet będąc na kleiku jaglanym wieczorem przed snem, gdy byłam głodna miałam silne bóle żołądka, które nie pozwalały zasnąć dopóki nie zjadłam np. łyżeczki zmielonego siemienia czy otrąb; poza tym miewam wtedy obniżony nastrój, zawroty głowy, brak sił, doskwiera silnie zimno...
2) 15 lat temu gdy medycy konwencjonalni zastanawiali się czy to SM czy nowotwór rdzenia i dawali pół roku życia, trafiłam do lekarza medycyny chińskiej, dzięki którego wskazaniom sposób żywienia i życia, i wyszłam z TEGO. Ale też usłyszałam z kolei, że że słabe nerki i mało chi, więc głodówka nie dla mnie, a własnie monodieta jaglana...
Stąd moje obawy ...
Mam też 7-letnią pociechę, dla której gotuję.
Lubię jeść...
3) ponad 2 lata temu przeszłam histerektomię, usunięto też prawy jajnik i oba jajowody. Od tamtej pory zesztywniał kręgosłup, stawy, naczynka, zatrzymanie wody w organizmie, są jakieś wędrujące bóle, zmiany skórne różnej maści, kłopoty ze snem, lęki itd...
Przepraszam zaczęłam narzekać.
W każdym razie mam poczucie, że czas na kolejną zmianę, bo organizm woła, ale powstrzymują mnie różne lęki.

Czy dobrze zrozumiałam, że procedura przygotowania i oczyszczania miałaby wyglądać następująco:
- 2 dni tylko o wodzie i raz dziennie lewatywa
- następnie 3 dni o wodzie + oliwa i sok z cytryny i raz dziennie lewatywa
- znów kilka dni o wodzie i lewatywa?

Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Oczyszczanie organizmu

Post autor: Leszek »

Tak i zawsze jak się dzieje coś nie tak to powtórka.
kici_k
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2016, o 12:18

Re: Oczyszczanie organizmu

Post autor: kici_k »

Dzień dobry,

dziękuję.
Czyli to, o czym wcześniej pisałam tzn: wieczorne bóle żołądka w sytuacji głodu i "mało chi', "słabe nerki" nie są przeciwwskazaniem do niejedzenia?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Oczyszczanie organizmu

Post autor: Leszek »

Podstawą przejścia na niejedzenie jest zmiana myślenia (trzeba skasować program który powoduje sanie czyli uczucie głody a wtedy bóle brzucha znikną). Dlatego też wcześniej napisałem że jeśli masz wątpliwości dolegliwości i nie wiesz czy sobie dasz radę najlepiej udać się na przejście takiego procesu u ludzi którzy się tym zajmują i mają doświadczenie. Przejście na niejedzenie to poważny proces umysłowo fizyczny.
kici_k
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2016, o 12:18

Re: Oczyszczanie organizmu

Post autor: kici_k »

Oczywiście. Rozumiem.
Przede mną pewne zawodowe wyzwanie, ale już po nim za 3 tygodnie zamierzam podjąć się oczyszczania organizmu.
Bardzo dziękuję za wszelkie wyjaśnienia i pozdrawiam serdecznie.
Namaste :)
ODPOWIEDZ