Męczący umysł

Mateusz
Posty: 12
Rejestracja: 12 maja 2015, o 13:00

Męczący umysł

Post autor: Mateusz »

Co sądzicie.. Czy umysł jest związany tylko z instrumentem ludzkim (życie fizyczne, ciało, itd)?
Ponieważ zauważyłem, że poza ciałem jest zupełnie inny sposób myślenia. Wszystko się dzieje od razu, nie ma nawet czasu na jakieś analizy, itd.
A już mnie trochę męczy to ciągłe rozmyślanie o wszystkim.. Jakby się od tego odciąć.. Potrzebuje jakichś wakacji :D
Biorę przykładowo, trochę to wyolbrzymie, ale biorę 10 tekstów o duchowości, a potem toczę jakiś konflikt wewnętrzny próbując ogarnąć jak jest naprawdę. Bo nierzadko jest tak, że teksty te różnią się między sobą.. Niby coś mi podpowiada intuicja, ale potem sam już nie wiem.. Czuję, że się wciągam w to wszystko i próbuję ogarnąć całość z perspektywy życia ludzkiego.. A to bardzo męczące kiedy jest tyle dezinformacji w internecie..
Może medytacja byłaby dobra?
Wyciszyłbym umysł, ale czy znajdę przez to prawdę absolutną..
Ten system jest męczący.. :)
Ktoś ma podobne myśli?
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 37
Rejestracja: 3 paź 2014, o 09:11

Re: Męczący umysł

Post autor: Mariusz »

Umysł jest wszystkim co jest stwórczą energią (systemem przejawieniowym, czymś co na bieżąco przekształcasz - polem kreacji). Teraz z Leszkiem prowadzimy już tylko dysputy na tematy, które coś nowego wnoszą do naszego poznania (pierdołami z tv itp oraz z "podejrzanymi channelingami" daliśmy sobie spokój). Krom nauczył mnie jednego, że wszystko może być prawdą jeśli tylko dasz temu energię (skupiając na tym uwagę, możesz wspomagać kreację świata "swego Boga"). Sai baba że wszystko jest tak naprawdę tobą, a ja tak jak ty przechodzę etapy poznania tego co sam wykreowałem a mam niesamowite możliwości jak każdy z nas. Ta świadomość coraz bardziej do mnie dociera, ale ja chcę doświadczać siebie najlepiej jak umiem (zgodnie z celem jaki sobie postawiłem w planach przedurodzeniowych). Żyję z dnia na dzień niczym się nie przejmując, bo wiem że wszystko będzie tak jak postanowiłem. Wiem że nic nie wiem a co pomyślę może stać się prawdą, więc na tym myśleniu (o czym warto pomyśleć) skupiam uwagę a reszta zmienia się sama.
Pawik
Posty: 10
Rejestracja: 4 lis 2015, o 19:37

Re: Męczący umysł

Post autor: Pawik »

Myślę że umysł jest jednym z filtrów który umożliwia nam poznawanie świata w którym żyjemy, umysł to nie jest mózg i może istnieć poza nim.

Mózg odbiera to co przepuszcza z nieskończoności dla nas umysł i które jest adekwatne do naszej świadomości.

Czy umysł jest wszystkim co jest stwórczą energią ? W pewnym sensie można tak powiedzieć, ale myślę że lepsze określenie to jest filtr, ponieważ w nieskończoności w której istnieje wszystko umysł przepuszcza tylko tą energie która sprawie że jesteśmy w tym miejscu i czasie z tą świadomością.

Umysł to bardzo ciekawy temat. jednak rozpatrując temat umysłu należny wspomnieć o mózgu i świadomości które poniekąd są związane z umysłem.

Takie pytanie, co było pierwsze, umysł czy świadomość ? ;)
ODPOWIEDZ