Zarejestruj

Miłość a Duchowość

Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 26 lip 2014, o 20:12

Miłość a Duchowość

Postprzez Kasia » 7 lut 2015, o 11:51

Zapraszam do dyskusji na temat roli miłości w duchowości.
Czy istnieje duchowość bez miłości? Czy można to rozdzielić?
Seks tantryczny a seks jako stosunek płciowy.
Będziemy się dzielić naszymi przemyśleniami.
Może znajdzie się ktoś, kto brał udział w kursach tantrycznych?

Posty: 12
Dołączył(a): 12 maja 2015, o 13:00

Re: Miłość a Duchowość

Postprzez Mateusz » 12 maja 2015, o 23:17

A czy istnieje cokolwiek bez miłości? :)

Posty: 5
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 16:22

Re: Miłość a Duchowość

Postprzez Grzesiek Sz. » 13 maja 2015, o 05:40

Jeśliby ująć duchowość jako nurt i przedmiot teoretycznego rozpatrywania fizyczności z poziomu człowieka, to możnaby potraktować rozdzielnie i miłość i duchowość. W każdym innym przypadku duchowość nie istnieje bez miłości, która przejawia się w Całkowitym Stworzeniu jako energia Sprawcza.
Sexu tantrycznego niestety nie dane mi było w tym wcieleniu i do tego czasu skosztować ale jeszcze sporo przede mną i jeśli kiedyś się uda, chętnie podzielę się wrażeniami ;) Piszę "niestety" bo fizyczność jest od tego, by doświadczać.
Niemniej, jakakolwiek miłość pojawiająca się w akcie płciowym, nie jest miłością właściwą i ma inną częstotliwość energetyczną.

Posty: 10
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 19:37

Re: Miłość a Duchowość

Postprzez Pawik » 6 lis 2015, o 22:07

Miłość to słowo bardzo nadużywane ;). Miłość i sex nie maja z sobą nic wspólnego,ale jak można zauważyć władcy tego świata usilnie próbują zrównać te dwa pojęcia, ciekawe dlaczego ;) ?

Ta prawdziwa miłość to najdoskonalszy rodzaj energii, stanowi pożywienie dla większości istot, to coś co daje nam siłę, chęć do działania, do tworzenie, do dania coś od siebie innym, to coś co przybliża nas do źródła tam skąd wypływa niewyczerpane źródło miłości. Bardzo podoba mi się określenie Grześka "Miłość jako energia sprawcza".

Im bardziej jesteśmy duchowi tym bardziej energia miłości jest dla nas sycąca. Myślę że istoty duchowe na wyższych poziomach żywią się tylko miłością.

Gdyby ludzie w swoim wnętrzu mieli troszkę więcej tej wspaniałej energii miłości nie było by tyle cierpienia, ziemia mogła by być o wiele lepszym miejscem, no ale wszystko przed nami , ta energia miłości jest za darmo i każdy w każdej chwili może z niej skorzystać :)

znalazłem fajną piosenkę : https://www.youtube.com/watch?v=iwAXB4WCVlI

Posty: 10
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 19:37

Re: Miłość a Duchowość

Postprzez Pawik » 6 lis 2015, o 22:19

Czy istnieje duchowość bez miłości - uważam że istnieją pewne istoty duchowe, które na pewnym etapie swojej ewolucji wybrały aby egzystować bez energii miłości, ale niestety energie miłości musiały zastąpić inną energią. Myślę też że ich rozwój duchowy jest ograniczony.

Czy istnieje człowiek bez miłości - trudno mi w to uwierzyć ;)

ps. nie uważajcie tego co pisze że świętą prawdę, po prostu tak sobie pisze tylko ;)

Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 26 lip 2014, o 20:47

Re: Miłość a Duchowość

Postprzez Leszek » 4 gru 2015, o 22:29

Miłość to taki sam program jak inne czyli zazdrość nienawiść zaborczość itp.. W imię miłości wyrządzono i wyrządza się więcej krzywdy i zła niż z powodu mściwości. Mówiąc często tylko mówimy by uzyskać coś. Prawdziwy człowiek który jest uduchowiony/oświecony jest ciszą i nie dotarł by do takiego stanu gdyby jakakolwiek emocja jemu towarzyszyła. Pawik jest dokładnie odwrotnie jak piszesz. Grzesiek Sz. jeśli bardzo tego chcesz doświadczyć odezwij się ale pamiętaj obiecałeś podzielić się tym co doświadczysz.

Posty: 5
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 16:22

Re: Miłość a Duchowość

Postprzez Grzesiek Sz. » 15 gru 2015, o 22:10

Czy "bardzo" chcę tego doświadczyć?
Nie użyłbym takiego określenia. Jest wiele innych kwestii, których chciałbym bardzo.
Chciałbym, żeby jeden nie musiał oszukiwać drugiego w imię szeleszczących mamoną, kolorowych papierków. Żeby nikt na nikim nie musiał używać manipulacji w celu osiągania władzy, wywyższenia się czy sponiewierania innych. Chciałbym bardzo, żeby moje dzieci, pomimo iż wybrały sobie do doświadczania tą rzeczywistość, obyły się bez przemocy fizycznej i psychicznej, jakimi ten świat coraz okrutniej nasiąka. Chciałbym, żeby nikt nie dzielił na drobne prawdziwej miłości, by zaspokoić swoje spaczone, zdegradowane, brudne korzyści. Chciałbym, żeby człowiek człowiekowi był bezgraniczną wartością wspólnego zaufania... Bardzo chciałbym jeszcze wiele innych rzeczy.
Ale tantrycznemu doświadczeniu również przyjrzałbym się bliżej, bo może okazać się, że było warto...

Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 26 lip 2014, o 20:47

Re: Miłość a Duchowość

Postprzez Leszek » 22 sty 2016, o 15:46

A jeśli sięgniemy głębiej do sedna to rodzi się pytanie o co tak naprawdę chodzi w tzw., miłości seksie orgazmie uniesieniu ekstazie itp., zada ktoś sobie takie pytanie bo dyrdymalić o miłości to każdy potrafi jak nie wie co powiedzieć. Dlaczego wszystkie sekty z kk włącznie z tego korzystają i to na najwyższym poziomie tego zrozumienia. Może należało by sięgnąć do historii nawet tej najstarszej i dowiedzieć się że seks odgrywa podstawową rolę w uniesieniach mistycznych. A może pospólstwo spłyca go bo nie wie o co chodzi a spłyca bo ktoś jemu mówi że seks jest brudny prymitywny i be to dlaczego z niego korzystali i korzystają według prastarych technik w celu nawiązania kontaktu z Boskim JA.

Posty: 5
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 16:22

Re: Miłość a Duchowość

Postprzez Grzesiek Sz. » 3 mar 2016, o 19:14

A jeśli sięgniemy głębiej, do sedna... To okaże się, że choćbyś w dyrdymaleniu osiągnął czarny pas, to nie zmieni to faktu, żeś sam jest źródłem miłości. Każda twoja komórka, każda cząsteczka, każdy atom zawarty w twoim Ja jest jej przejawem. W Jedności nie ma podziału na lepsze i gorsze. Zatem do ciebie należy decyzja czy jesteś Całością, czy zaczniesz dzielić siebie na części ciała, które zaczniesz faworyzować lub które uznasz za gorsze, nie godne poszanowania. I tak dzieląc siebie - tej nie kocham... tej nie lubię... - wychodzisz z dzieleniem wartości na zewnątrz do innych... do pospólstwa - ten głupio gada, to go nie lubię, tamten rudy to fałszywy na dodatek "katol", "jehowy" albo jakiś inny żarliwy wyznawca piekła i nieba, krowa na hamburgery, koń na salami indyk do pieca bo święto "dziękczynienia" a jak boże narodzenie to karp z patelni, po grecku albo w galarecie, itd... Dopóki nie przyjdzie zrozumienie, że Wszystko jest Wszystkim a Wszystko jest Jednym ego będzie dzieliło i nadawało ważność jak leci i jak mu wygodnie.
Problem leży w zrozumieniu. Bez niego możemy zapomnieć o duchowym wzrastaniu. A cały ten cyrk z magicznymi, tajemnymi formułkami zaklęć, seksualnymi orgiami na ofiarnych ołtarzach, szamańskimi tańcami, bębenkami, wahadełkami, to tylko prymitywne (lecz skuteczne) sposoby koncentracji energii do zainicjowania i wygenerowania odpowiednio "mocnej" intencji.

https://projektq.wordpress.com/2016/02/ ... czko-moja/

Posty: 1
Dołączył(a): 8 lis 2017, o 20:04

Re: Miłość a Duchowość

Postprzez MrSpock » 8 lis 2017, o 20:08

Ciało człowieka jest podłączone do tej części mózgu która wydziela negatywne emocje w czasie seksu. Nie wiem czy w ogóle jest możliwa taka koncentracja, żeby wyeliminowac te negatywne odczucia, więc seks tantryczny może nie być rozwiązaniem i w takiej sytuacji pozostałaby tylko rezygnacja z seksu.

Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 26 lip 2014, o 20:47

Re: Miłość a Duchowość

Postprzez Leszek » 8 lis 2017, o 21:30

MrSpock To co piszesz jest teorią religijną. Prawda jest taka że miłość i seks to integralna część życia i bez tego jest się nieszczęśliwym, samotnym i chorym. Tu na tym poziomie gęstości jesteśmy by odczuwać a żeby nie cierpieć musimy mieć równowagę. Nadmiar i brak ją narusza. Pozdrawiam.

Powrót do Nasze przemyślenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość