Szczęście ....

Astre
Posty: 34
Rejestracja: 26 sie 2014, o 21:39

Szczęście ....

Post autor: Astre »

Czym jest - Szczęście...?
Inną nazwą tego samego jest po prostu - RADOŚĆ...
Bo Radość, to Szczęście, a Szczęście, to Radość.
To jak dwa złote ptaki, które siedzą na złotej gałęzi i jedno nie może
istnieć bez drugiego.

W radości/ szczęściu nie ma interesu, nie ma chciejstwa - ja chcę to, ja chcę
tamto, ja to muszę !

Nie ma też oczekiwań co do efektów końcowych, ponieważ oczekiwanie efektów
końcowych co ma być, jakie ma być ..? itd... odbiera radość tworzenia.

Jest tylko radość w oczekiwaniu na to co się wydarzy...?

Radość/szczęście jest najpotężniejszą siłą we Wszechświecie.

Wszystko co najpiękniejsze, co najbardziej wartościowe, co nieprzemijające stworzone zostało z - radością....

Cały Wszechświat stworzony był z RADOŚCIĄ...
Radość/szczęście, to najpotężniejszą siła Twórcza we Wszechświecie
i tym samym pociąga za sobą największej ilość energii, a dokładniej mówiąc nie energii, bo żadna energia nie istnieje, lecz pociąga za sobą największą ilość algorytmów zdarzeń........

Brak radości, to banalność, to powtarzalność, to stereotyp, to nuda, to
zniechęcenie, to w końcu rezygnacja...., bo niczego pięknego, wartościowego stworzyć bez radości się nie da...

Bo w radości/szczęściu jest :
1.Odwaga
2.Szacunek
3.Bezinteresowność
4. Jest cisza.... Ta cisza jest jakby ciszą własnego serca...


Jeżeli ktoś idzie na sesję i nie ma w tym odwagi, nie ma radości, nie ma szacunku, nie ma wewnętrznej ciszy, a jest tylko interes/interesowność, jest oczekiwanie co ma być być zrobione, co mam uzyskać na sesji, a czego nie - to jest interes, to jest chciejstwo.... !!!

Idź na sesję, ale tylko..... oczekując z radością/szczęściu - na to co się wydarzy bez zakładania z góry efektów końcowych ....? t:ak

Bo, to co wtedy się wydarzy, będzie najlepsze co może się wydarzyć ... :)

Ten niezwykły mechanizm twórczy we Wszechświecie obowiązuje we wszystkim ...

Np. można sprawdzić, to w małżeństwie.

Nie ma radości, nie ma szacunku, nie ma odwagi, nie ma bezinteresowności-
to jest interes, jest chciejstwo, jest oczekiwanie i egzekwowanie efektów końcowych - ty/ta musisz być taki, tu musisz robić tak, ty nie możesz tego, ty/ta bądź inny, to i ja będę inny/inna ...itd...itp...

I mamy rozpad małżeństwa z powodu banalności, czyli powtarzalności, z powodu interesu, z powodu chciejstwa...

To samo jest z pracą z czystą świadomością....
To samo jest w biznesie i we WSZYSTKICH dziedzinach życia....
Ktoś, kto nie istnieje w radości/szczęściu - jest tu tylko gościem na tej planecie, ponieważ radość i szczęście - to przestrzeń istnienia szczególnego rodzaju ... t:ak

Prowadziliście rozmowy ze Źródłem Wszechświata. To dlaczego nie zapytaliście ''Go'', o to co najważniejsze.... nie zapytaliście o to co jest największą Siłą Twórczą we Wszechświecie ?
To zapytajcie....?

Tymczasem pozdrawiam....
Awatar użytkownika
Aga
Posty: 19
Rejestracja: 31 lip 2014, o 10:06

Re: Szczęście ....

Post autor: Aga »

No I masz racje Astre -Kosmiczny Bracie ! :)
Czytajac powyzsze rozumiem istote tego co napisales I zgadzam sie z tym.
Tylko w glowce tak cichutko cos spiewa stara piosenke SDMu :
"...Ty masz duszę gwiezdną i rozrzutną.
Czy pamiętasz pośpiech pomieszanych tchnień?
Szczęście przyszło. Czemuż nam tak smutno,
Że przed jego blaskiem uchodzimy w cień? ...

Czemuż ono w mroku szuka treści
I rozgrzesza nicość i zatraca kres?
Jego bezmiar wszystko w sobie zmieści,
Oprócz mego lęku, oprócz twoich łez ... "

Sciskam siostra.
Astre
Posty: 34
Rejestracja: 26 sie 2014, o 21:39

Re: Szczęście ....

Post autor: Astre »

Aga pisze: Sciskam siostra.
Z radością ściskam Cię moja siostro ......

Bo radość/szczęście, to nie stacja kolejowa na której wysiadamy i wsiadamy. To sposób w jaki podróżujemy we Wszechświecie................
To jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli.....

I nie przybyliśmy tutaj, aby odrobić tysiąc lekcji, aby odrobić sto lekcji, a nawet pięciu lekcji.
Przybyliśmy tylko, aby nauczyć się być w radości, istnieć w radości..... radości tworzenia.....
A, wtedy poczujemy majestat i potęgę Wszechświata, którego naczelną siłą, naczelną ideą jest - radość tworzenia...., a tym samym ...radość istnienia...

:buziak
Awatar użytkownika
tanietz
Posty: 23
Rejestracja: 19 sie 2014, o 17:20

Re: Szczęście ....

Post autor: tanietz »

Szczescie to radosc - radosc to szczescie. Tak, ale co z usmiechem ? Usmiech to nieodlaczny element szczescia. Wiec usmiechajmy sie, smiejmy . Do siebie w lustrze, do przechodnia na ulicy , do bzdurnych mysli o pogodzie , do wszystkich banalow dnia powszedniego. Przyciagajmy swoje szczescie poprzez usmiech.
Nie znam szczesliwych zdarzen bez usmiechu. No chyba ze usmiech przez lzy radosci.

Wigilia moze trwac przeciez caly rok !
Kasia
Awatar użytkownika
Aga
Posty: 19
Rejestracja: 31 lip 2014, o 10:06

Re: Szczęście ....

Post autor: Aga »

A usmiech to uniwersalny "jezyk" ktory wszyscy rozumieja :oczko
Ale bywa tez cos takiego , trudnego do opisania , taka radsc nawet nie wewnwtrzna a jakby zewnetrzna ,niby w Tobie ale nie w srodku...Jest to stan w ktorym usta sie nie smieja , a radosc , szczescie emanuja... :milosc Wtedy czujesz ta lacznosc ze wszystkimi I wszystkim , I bycie w niebycie ,I wszechogarniajace uczucie radosci bez usmiechu -bo tu cialo traci znaczenie.
Pozdrawiam Kasiu z usmiechem :kwiatek
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Szczęście ....

Post autor: Leszek »

Kochani. Szczęśnie radość miłość(B-I) i zabawa to wszystko tworzy życie/doświadczanie. Astre a jakże jest odp., od źródła tym czymś jest ENERGIA od jej kumulacji zależy, które słowo ma moc. W co wierzysz to jest, bo to zasilasz właśnie ENERGIĄ. Żeby być szczęśliwy radosny trzeba być w wyższych wibracjach nie tylko śmiać się z innych, ale umieć i mieć dystans do wszystkiego przez umiejętność śmiania się z siebie.[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=a8o7JEhZ9Sg[/youtube] :D :toast
Astre
Posty: 34
Rejestracja: 26 sie 2014, o 21:39

Re: Szczęście ....

Post autor: Astre »

Leszek pisze:. Żeby być szczęśliwy radosny trzeba być w wyższych wibracjach nie tylko śmiać się z innych, ale umieć i mieć dystans do wszystkiego przez umiejętność śmiania się z siebie.
Zdaje się, że jednak mówimy o różnych rzeczach, a nie o tym samym...

A, poza tym to istniejemy na wielu płaszczyznach równocześnie (które nazywasz wibracjami)
i nie wiem skąd taka myśl, że trzeba dopiero gdzieś tam być, aby być szczęśliwym...? Więc mi się to kupy jakoś nie trzyma.... :sciana

Ludzie nie doświadczają radości/szczęścia tylko dlatego ponieważ uzależniają go od zewnętrznych rzeczy.

Do szczęścia potrzeba im odpowiedniego partnera, odpowiedniego stanowiska, odpowiedniego konta w banku, odpowiedniego samochodu, domu, odpowiedniego towarzystwa itp...

Zabierz im choć jedną z tych rzeczy, którą powyżej wymieniłem i od razu ich szczęście, a raczej ''szczęście'' legnie w gruzach...
Już tyle razy inkarnują i dalej nie chcą, czy nie potrafią się nauczyć tego, że szczęście to stan ''ducha'', to stan istnienia, to stan świadomości no więc szukają szczęścia na zewnątrz skoro go w sobie nie potrafią odnaleźć...?

Więc dlatego mają te niskie (wibracje) jak je nazywasz, bo mają fałszywe przekonania o sobie samym. Co gorsze nie są to ich własne przekonania !


3-maj się Leszek :pocieszacz
Awatar użytkownika
Aga
Posty: 19
Rejestracja: 31 lip 2014, o 10:06

Re: Szczęście ....

Post autor: Aga »

Dokladnie Astre! a dlaczego? bo szukaja na zewnatrz , a nie w sobie , Uzalezniajac sie od "kolejnego dostawcy pizzy" , kolejnej porcji czegos "zwanego szczesciem " - co z tym o czym mowimy nie ma nic wspolnego. To jest dokladnie tak samo jak z miloscia.
Haha... choc teraz I szczescie (o ktorym mowimy) I milosc - kojarzy mi sie tak samo.. "lol
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Szczęście ....

Post autor: Leszek »

Astre Aga mówimy o tym samym tylko inaczej nazywamy poszczególne energie wszak wszystko to energia. Posłuże się tym by bardziej podkreślić mój sposób pojmowania: Czymże jest nazwa? To co zowiem różą pod inną nazwą równie by pachniało.
William Shakespeare
Awatar użytkownika
Aga
Posty: 19
Rejestracja: 31 lip 2014, o 10:06

Re: Szczęście ....

Post autor: Aga »

haha... do tematu albo i nie na temat... jak uwazacie .. czy szczescie to energia ? czy iluzja? :)
Astre
Posty: 34
Rejestracja: 26 sie 2014, o 21:39

Re: Szczęście ....

Post autor: Astre »

Aga pisze:haha... do tematu albo i nie na temat... jak uwazacie .. czy szczescie to energia ? czy iluzja? :)
Co do tematu energii wypowiem się już teraz - to nie jest energia i nie istnieje żadna energia. Oczywiście możemy się na co dzień posługiwać takim dalece uproszczonym modelem poznawczym niemniej jednak warto dowiedzieć czym prawdziwie jest to co nazywamy ''energią''.....

To samo ze szczęściem....?
Trzeba zapytać ''Tego'', ''Tych'', którzy to stworzyli....

Ale, nawet tego nie potrzeba! Bo wystarczy zapytać pierwszą lepszą cywilizację, która podróżuje po Wszechświecie w tzw. obiektach UFO.
Oni wiedzą, czym jest to co nazywamy ''energią''.....

Więc zamiast kluczyć, gdybać i takie rzeczy mam konkretną propozycję, aby to załatwić....?

Doczekam się takiej sesji, w której się to dowiem ....?
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Szczęście ....

Post autor: Leszek »

Przed nami wiele ciekawych a tylko nie poznanych, więc myślę, że wszystkiego się doczekamy wcześniej czy później to tylko kwestia poziomy świadomości. A ponieważ wszystko się dzieje tu i teraz to energia o odpowiedniej gęstości pozwoli nam na synchronizacje i uświadomienie sobie tego, co jest prawdą(energią) a co iluzją. Narazie to tylko moje gdybanie.
dryf
Posty: 39
Rejestracja: 27 lip 2014, o 11:04

Re: Szczęście ....

Post autor: dryf »

Astre pisze:Wszystko co najpiękniejsze, co najbardziej wartościowe, co nieprzemijające stworzone zostało z - radością....
No popatrz Krzyśku!. To ja do tej pory myślałem, że tworzy się w natchnieniu a radość może się przejawić po stworzeniu udanego dzieła.
Byłem też przekonany, że najpotężniejszą energią we Wszechświecie, jest Energia Miłości.
No cóż. Człowiek istotą omylną jest! :szok

dryf

.
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 37
Rejestracja: 3 paź 2014, o 09:11

Re: Szczęście ....

Post autor: Mariusz »

Popatrzmy na to z innej perspektywy. Jeśli istnieje tylko Świadomość(Jako istota, Byt) w której to Świadomości(Jej nieograniczonej wyobraźni) odbywa się "spektakl" zwany życiem, to czy taka istota ze swej natury może być nieszczęśliwa?
Jeśli kreuje świadomie wszystkie zdarzenia, czy może coś ją unieszczęśliwić?
Szczęście to Jej naturalny stan, gdyż Ona odpowiedzialnie "bawi się" swoimi przejawieniami w swojej wyobraźni. Dając im ten sam statut najwyższej błogości, poprzez zrozumienie własnej prawdziwej w pełni doskonałej tożsamości! :hmmm
Jeśli świadomie wybierzesz swój naturalny stan bycia jakim jest szczęśliwość(błogość), nawet w najtrudniejszych momentach swoich życiowych doświadczeń. Nic nie jest w stanie tego zmienić, jedynie zapomnienie(niezrozumienie) kim się Naprawdę Jest. W głębokiej medytacji gdzie energia(umysł w działaniu) przestaje kreować rzeczywistość, tam w naturalny sposób pozbawiony wszelkich myśli i doznań z tym związanych, Jesteś w tym stanie szczęśliwości. Bądź i teraz omijając wszelkie programy strachu i boleści a będzie ci dane być w tym stanie! :figielek
Jak by to określił mój ulubiony nauczyciel;
Zawsze wykonuj swoje obowiązki z miłą i uśmiechniętą twarzą. Nie ma sensu okazywać przygnębienia. Szczęście to zjednoczenie się z Bogiem. To jest prawdziwa boskość. Kiedy stajesz naprzeciw trudnych sytuacji, nie denerwuj się i nie martw się ciągle, myśląc: "O rany! Jak sprostam tej sytuacji?". Takie zamartwianie się tylko pogorszy sytuację. Pokładaj swoją wiarę w Bogu. Pomyśl, że trudności to szansa dla twojego rozwoju. Jeśli rozwiniesz taką postawę, twoje życie będzie uświęcone. Bez względu na to, kto wykonuje powtarzanie imienia Boga, jakie imię powtarza i gdzie się znajduje, jego życie będzie uświęcone. Będzie wolny od grzechu. Nie przejmuj się zbytnio ani nie zatrzymuj się na melodii i rytmie. Jest tylko jeden rytm, a mianowicie melodia twojego własnego serca. Jest to "Ja jestem Ja"(Całym Istnieniem). Zestrój swoje życie z Nim. Wtedy każde działanie, które podejmiesz, stanie się sukcesem.
ODPOWIEDZ