Wspomaganie przy sesji - dudnienia

Igor
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2015, o 08:05

Wspomaganie przy sesji - dudnienia

Post autor: Igor »

Witam,

Swoją przygodę z poznawaniem zaświatów zaczynałem przed wieloma laty, wtedy wówczas mocno interesowałem się protezą pomagającą wejść w głebsze stany świadomości zwane dudnieniami za pomocą niskich częstotliwości wspomagających synchronizajce półkul mózgowych i obniżenia częstotliwości pracy całego mózgu.
Sądzę że takie narzędzie jest przydatne wszelkim adeptom sztuki niebytu, aby sprawić życie lżejszym i łatwiejszym.
Przykładem takiego narzędzia jest bwgen, opis całości znajdziecie na stronie producenta: http://www.bwgen.com
Mówiąc pokrótce generowany jest dźwięk nośny słyszalny dla uszu ludzkich (zwykła sinusoida), przyjmijmy że w granicach 100Hz-16kHZ, przy czym te wyższe partie raczej nie należą do najprzyjemniejszych dla ucha.
Cała sztuka polega na tym, że do każdego ucha doprowadzamy tą samą częśtotliwość sygnału słyszalnego, natomiast jest on przesunięty w fazie pomiędzy dwoma kanałami, dając efekt dudnienia, poniżej progu słyszalnego dla człowieka, czyli z grubsza częstotliwości poniżej 20Hz
Jak wiemy mózg człowiek pracuje tym wolniej im jest w głębszym stanie uśpienia, stąd używając takiego typu dzwięku (koniecznie przez słuchawki), możemy w sztuczny sposób spowolnić jego pracę, przez co proces wchodzenia w głebsze stany medytacji może być dużo szybszy

Sądzę że wspomożenie się tego typu narzędziem, może ułatwić prowadzącemu wprowadzenie klienta w odpowiedni stan relaksacji. podczas przykładowo sesji hinpotyczno-regresyjnej oraz utrzymać go w niej mimo burzliwości przejścia samej sesji.

Otóż otwartym pytaniem pozostaje jaką charakterystyką powinien się ten tym dźwięku charakteryzować aby miał jak największą skuteczność działania na człowieka?

1. Jaka powinna być częstotliwość nośna dżwięku i czy powinna być stała w trakcji całego procesu medytacji?
2. Takie samo pytanie odnośnie dudnień, jaka powinna być częstotliwość?
Generalnie stosuje się spowalnianie dudnień w trakcie wchodzenia w trans, a do przebudzenia zwiększanie częstotliwości.
3. Jeżeli mają się zmieniać to w jakim tempie?
4. Czy powinno być więcej równoległych dzwięków aby poszerzyć skalę pracy.
5. Czy powinna zmieniać się głośność dżwięków.
6.Czy jest sens zaszywania takiego dzwięku w tle muzyki relaksacyjnej, co robią niektórzy producenci?

Osobiście stwierdziłem, że zmniejszanie częstotliwości nośnej powinno iść w parze ze zmniejszaniem częstotliwości dudnień, daje to dobre wrazenie spowolnienia, tak jak pracy silnika spalinowego
Co do ilości dzwięków rownocześnie słyszalnych nie wiem czy jest sens stosowania więcej niż 3, gdyż tak czy inaczej powstają zakłócenia między nimi.

Zapewne temat jest szerszy i wszystko zależy jak głęboki ma być stan hipnozy, ale może to być początek naszej dyskusji na tym forum.

Prosiłbym o sesję badawczą w tym temacie.

Pozdrawiam
Igor
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2015, o 08:05

Re: Wspomaganie przy sesji - dudnienia

Post autor: Igor »

Narzędzie BWGen z tego co widzę nie jest już rozwijane, ale szybkie sprawdzenie jak to działa on-line można sprawdzić pod podanym linkiem:
http://onlinetonegenerator.com/binauralbeats.html
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Wspomaganie przy sesji - dudnienia

Post autor: Leszek »

Kiedyś to badałem ale teraz jeszcze raz zbadałem i wiem dlaczego nie rozwija się tych urządzeń, ponieważ używa się zbyt niskich wartości. W takich badaniach nie mogą brać udziału urządzenia a człowiek medium Jasnowidz. Będzie opublikowane po prostu rewelacja.
ODPOWIEDZ