Plac na miejsce spotkań.

Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witam dziś zacząłem kopać wymarzony staw :buja_w_oblokach Staw ma mieć trzy wyspy będą połączone mostkami, będzie molo, będzie plaża. Chciałbym by można było się w nim kąpać :wanna opalać :slonko wypoczywać :leze i się dobrze bawić :party :haha Zapraszam do pomagania. :buzki Zdjęcia jak zwykle na chomisiu.
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Dziś zacząłem wozić ziemię, ponieważ ziemia zamarzła i nie ma błota. Zdjęcia jak zwykle. Jak zwiozę dokończę staw. :buzki
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Wczoraj zajechałem na Ośrodek a tu koło kapeć, zmieniłem na zapasowe i jeszcze 3 kursy zrobiłem (6 przyczep). Dziś zrobiłem tylko 2 kursy (4 przyczepy) bo popękała łyżka która już była naprawiana i wzmacniana prze zemnie kilka razy, jednak nie wytrzymuje. Jutro jak będzie sprzyjająca aura to przyjadę do domu by ją naprawić i pospawać, bo zrobiłbym to na polu ale nie mamy jeszcze prądu. Rozebrałem koło i nie wiem dlaczego dziura jest za duża by można było ją zakleić więc zakupiłem nową, po niedzieli naprawie koło. Najpierw było bardzo ślisko i błoto porobiły się głębokie koleiny, przyszedł mróz i teraz garby bruzdy i muszę bardzo powoli jeździć by sprzętu nie połamać. Sprzęt wiekowy właściwie zabytek ale kiedyś robili dość prosto więc większość sam naprawiam. :buzki
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witam dziś zrobiłem jeden kurs po słupy elektryczne, użyje się ich do oświetlenia nawet do ogrodzenia jako słupki gdy się go potnie na 3 m odcinki i inne kreacje :haha . Jutro pojadę po resztę. :buzki
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witam dziś pojechałem na pole by wozić ziemię i jest takie błoto że po polu nie mogłem jechać koparką bo się ślizgała i tylko dlatego wróciłem na miejsce bo koparką można się wyciągnąć z błota. Za to przywiozłem dwie łyżki ładnych kamieni i zrównałem drogę dojazdową. Już za parę dni wejdą z rurociągiem na pole nasze to po przekopaniu prace będę miał na tamtej stronie zablokowane. Wszystko komplikuje mi się z powodu deszczy a woda stoi na polu więc będę robił co się da by nie tracić czasu. :buzki
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Skoro jest błoto to zacząłem zwozić kamienie i przywiozłem kilkadziesiąt ton, również na drogę dojazdową ponieważ jeszcze nie skończyłem to umówiłem się na poniedziałek by dokończyć. Pracę posuwały się że aż miło i gdy wziąłem na łyżkę duży głaz pękło mocowanie główne wysięgnika koparki. Jutro spróbuję coś wymyślić bo kupienie takiej części jest prawie nie możliwe ( bo trzeba by było ściągnąć z Niemiec a to stara koparka). Spróbuję pospawać ale nie wiem czy będzie to trzymało bo ty są bardzo duże przeciążenia i może ciągle pękać. Kupienie drugiej to znowu koszt kilkudziesięciu tysięcy a bez koparki mowy nie ma że coś się zrobi. Jednak jestem dobrej myśli bo jest jeszcze dużo do wykreowania :haha . Zdjęcia w " Zdjęcia z prac na ośrodku" na głównej stronie. :buzki
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witam jest u mnie Tomek i pomaga mi w naprawie koparki, teraz jesteśmy w trakcie zamawiania części jak tuleje i sworznie ponieważ uszkodzenia z powodu pęknięć są na tyle poważne że raczej trzeba naprawić tak by nie trzeba było znowu rozbierać tak skompilowanych części. Jutro będę znał szczegóły co do części ponieważ muszą być dorabiane (czyli wytoczone na zlecenie według starego wzorca). Więc żeby przyśpieszyć naprawę chcę wysłać Tomka jego samochodem po te zamówione części by jak najszybciej naprawiać. Od jutra będziemy wykonywać inne prace które są możliwe w wykonaniu ręcznie. Jest dobrze będzie lepiej :buja_w_oblokach :hejka
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witam na początku bardzo bardzo dziękuję Tomkowi za pomoc. Po tygodniowym pobycie Tomka u mnie dokonaliśmy prawie cudów bez używania czarnej magii :haha prawie naprawiliśmy koparkę. Zakupiłem nowe tuleje sworznie zabezpieczenia i wiele innych ważnych rzeczy i to co było najtrudniejsze i wymagało dwóch to zrobiliśmy. Resztę zrobię sam bo Tomek dziś pojechał do domu odpocząć i wrzucić na :luzik . Zostało mi do wstawienia dwie tuleje do głównego wysięgnika i wpasowanie sworznia oraz dwie tuleje do głównego siłownika stabilizującego główne ramię wysięgnika. Dolanie oleju hydraulicznego i wysmarowanie wszystkich części smarownicą. Myślę że po tym remoncie koparka ma zero luzów :hura i mimo starości zaczyna drugie nowe życie :buzki Pozdrawiam wszystkich którzy wierzyli że tego dokonam/y. :hejka . Zdjęcia jak zwykle.
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Od kilku dni przywożę kamień na drogę gminną którą dojeżdżam do pola i w sobotę znowu uszkodziłem przyczepy a koparka jeszcze nie była naprawiona. W niedzielę pojechałem naprawiłem koparkę, koparką naprawiłem przyczepy i jeszcze zrobiłem dwa kursy około 50 ton kamienia. Wysypałem na plac na którym stawiam traktor koparkę i przyczepy ale ostatnio z powodu błota było to nie możliwe. Po utwardzeniu nawet po deszczach błoto nie będzie się robić. Ponieważ moja ręka nie jest do końca sprawna z powodu wypadku :zezradny to naprawy trwają trochę dłużej jednak już sprzęt jest sprawny. Deszcz i wichury dały się we znaki i teren wygląda jak po wojnie :mruga Jutro ruszam dokańczać i kontynuować :buzki Zdjęcia jak zwykle w : Zdjęcia z prac na ośrodku .
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Wczoraj posadziłem około 100 drzewek i krzewów wzdłuż rowu. Dzisiaj zawiozłem następne drzewka i krzewy ale nie posadziłem ponieważ zacząłem oczyszczać ogród po zimie który był wyjątkowa zarośnięty. Wykosiłem nawłoć pospolitą która królowała w ogrodzie i uprzątnąłem a jutro pojadę i glebogryzarką uprawię ziemię i posadzę drzewka i krzewy. Idzie wiosna i chcę przygotować ziemię do posadzenia i posiania różne roślinki by ich później smakować :hura Zdjęcia jak zwykle na chomisiu :buzki
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Przez cały tydzień woziłem piasek na wysypanie terenu placu Ośrodka około 200 ton również przywiozłem płyty na zbudowanie warsztatu. Przyjechał dziś do mnie Tomek i jak jechał miał wypadek więc został bez auta jeśli ktoś mógł by i chciał go wesprzeć darowizną na drugi samochód byłbym i on wdzięczny ponieważ udało mu się go nawet dziś sprzedać na złom za 430 zł. Wiózł do mnie widły do wózka widłowego miał szczęście że go nie zabiły bo są bardzo ciężkie. Dzisiaj pospawałem i dorobiłem je do tura i w ten sposób niby (gdyby nie wypadek) za nie duże pieniądze mamy dodatkowy sprzęt do załadunków i rozładunków szczególnie przydatny jak pracuje sam. Jutro jedziemy sadzić drzewka krzewy uprawić ziemie w ogrodzie przygotowywać się do wiosennych zasiewów warzyw a w tygodniu mamy wielkie plany ale zobaczymy co i ile damy radę zrobić. Pracuję od rana do wieczora i wiele prac zrobiłem teraz z Tomkiem będziemy robić cięższe prace. Pozdrawiamy wszystkich wiosennie. :buzki
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witam przez kilka dni był u mnie Janek wykonaliśmy dzięki niemu bardzo dużo prac, przywieźliśmy ponad 100 słupków betonowych naprawiliśmy przyczepę która znowu się połamała. Były to 3 dni bardzo owocne i wydajne.Janku Bardzo dziękuję za pomoc i dar z serca :buzki Prace się posuwają jednak jakby ktoś chciał i mógł pomóc to bardzo proszę się zgłosić jest zajęcie dla każdej pary rąk. :buzki
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witam. Za tydzień najpóźniej dwa powinienem przygotować ziemię tak by można było rozpocząć zasiewy wiosenne, chodzi o to byśmy mogli mieć co "jeść" ekologicznego swojego i co posiejemy to zbierzemy a jak będą nadwyżki to będziecie mogli sobie wziąć do domu. Proszę chętnych o pomóc o zgłaszanie się. Można też siać i sadzić według swojego pomysłu i uznania swoje nasiona czy bulwy. Możliwości są dowolne. Ja ze swojej strony wspieram każdą inicjatywę, ponieważ chcę by to służyło wszystkim. :buzki
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

:witam jest u mnie Piotruś i Tomek pracujemy wymieniamy ogrodzenie stare bo pogniło słupki były drewniane. Teraz wstawiamy betonowe. W zieliśmy geodetę porobił pomiary mamy prawdziwe granice stare były bardzo nie dokładne, dlatego robimy ogrodzenie trwałe a jest 1500 metrów ogrodzenia. Dziś w nocy złodzieje nas okradli z paliwa aż dziw bierze że coś takiego może się dziać. Zdjęcia na chomisiu jak zwykle. :buzki
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

:witam miałem dużo różnych prac i dziś dopiero napiszę co jest. Część ziemi przeznaczoną na uprawę uprawiłem tzn., rozwiozłem obornik ekologiczny (gnój) dość grubą warstwę posiałem marchew buraczki czerwone ogórki koper chrzan dynie na razie. Jutro rozścielę grubą warstwę słomy będzie jako próchnica po rozłożeniu. Po powrocie z Łodzi posadzimy kapustę pomidory i inne co nam przyjdzie do głowy. Prace posuwają się powoli ale posuwają :mruga jesienią będziemy mieli co smakować :mniam :obiad . :buzki .
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witam dziś dokończyłem prace związane z uprawą i zasiewem pola ekologicznej uprawy. Teraz czekamy na plony :hura zdjęcia na chomisiu jak zwykle.
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Dzisiaj rano włamali się złodzieje ukradli paliwo z traktora i koparki około 160-180 L z koparki akumulator nowy komplet kluczy lewar i inne rzeczy które okażą się jak będą potrzebne dopiero ale najgorsze że ukradli też kamerę :beczy no i poniszczyli wiele. Zgłosiłem na policje technik porobił zdjęcia dałem im zdjęcia z kamery bo wysyłała mms-y tak że ma policja ich i rejestracyjne tablice więc może nawet jutro ich aresztują. Jeśli policja zrobi to jutro to odzyskam chociaż kamerę i akumulator i narzędzia i co tam jeszcze ukradli. :zezradny
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

:witam Po spotkaniu w Łodzi Piotruś przyjechał do mnie i bawimy się iluzją na Ośrodku :buja_w_oblokach robimy dalej nowe ogrodzenie. Zdjęcia nowe na chomisiu. :buzki
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

:witam Dzisiaj wkopaliśmy 15 słupków betonowych a wczoraj 6 więc dziś dzień był ponad siły. t:ak
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

:witam Dzisiaj z Piotrusiem posadziliśmy 20 krzaczków pomidorów i już rosną :hura . Również wykopaliśmy 17 dołków koparką ponieważ ziemia jest gliniasta i sucha więc jak beton i wiertnicą nie dało rady wiercić, zresztą koparka miała też problem ale udało się. Jutro wstawimy słupki betonowe a później druty i siatkę. Będzie to 280 metrów ogrodzone z 1300 metrów :luzik zrobi się. :buzki
ODPOWIEDZ