Plac na miejsce spotkań.

Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Andrzeju dzięki za poradę a Piotr Ś. przysłał mi 1 kg Zeolit za co bardzo jemu dziękuję, również zbadaliśmy go i okazało się że rzeczywiście ma wiele cudownych właściwości (badanie będzie opublikowane). Teraz wieści z Ośrodka. Załatwiłem 200 ton kamienia który przywieźli i złożyli, po niedzieli będę rozwoził na całą drogę a jak zostanie to będzie na utwardzenie placu pod domki. Przywieźli też kręg betonowy to mamy już dwa więc jak dam radę to wykopie studnię. Dzisiaj złożyłem wniosek o założenie i doprowadzenie energii elektrycznej na Ośrodek, za jakieś 3 miesiące powinna być doprowadzona. Powoli wracam do zdrowia mimo że momentami boli że trudno wytrzymać że jestem :zezradny .
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

W sobotę udało mi się naprawić traktor, pojechałem w pole zrobiłem to co chciałem (zrobić zdjęcia na chomisiu). Na sam koniec zepsuł mi się traktor i to może być sprzęgło a więc prawie tragedia :zezradny :beczy .
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Wczoraj zawiozłem Traktor do serwisu poszedł od razu na warsztat więc powinni wszystko naprawić a jest tego dużo bo od 1977 r chyba nawet nie był smarowany :szok ja próbowałem ale kalamitki już niedrożne. Najważniejsze że będzie sprawny. Ponieważ bez niego jestem :zezradny .
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Mimo nieprzewidzianych wydatków udało mi się kupić pierwszy domek Holenderski na Ośrodek. :hura W miarę środków będę kupował następne. Szymon szykuj się. t:ak

http://chomikuj.pl/sesjehipnotyczne/Gal ... 83617.jpeg
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Dzisiaj udało mi się naprawić koparkę i pojechałem na Ośrodek trochę popracowałem aż deszcz mnie wygonił. Zwiozłem kręgi na studnie i na dniach a może i jutro będę kopał studnię. :buzki Ruszyłem z robotami ręka boli więc robię po woli :haha zdjęcia z dziś na chomisiu.
Turkus
Posty: 22
Rejestracja: 31 sty 2015, o 11:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Turkus »

Leszku przekazujesz nam super informacje.Gratulacje :brawa :brawa :brawa
Pozdrawiam serdecznie Turkus
P.S.A na marginesie to marzeniem moim mieć takiego sąsiada .My jesteśmy na etapie znalezienia tak pięknej działki jak Twoja. :buzki
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Turkus Dzięki, życzę Ci spełnienie marzenia. Dziś przygotowałem drogę do utwardzenia kamieniem i oczyściłem plac pod 1 domek. Odbiorę traktor z turem to utwardzę drogę i plac pod domek i po powrocie z Makowa P. (Jazy) zawieziemy domek i sprzęt już na ośrodek. Powoli nadrabiam opóźnienie. :slonko
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witajcie od poniedziałku pracujemy na Ośrodku i prace postępują imponująco. Jest Piotruś Tomek i Janek zdjęcia na "Zdjęcia z prac na ośrodku." wystarczy kliknąć w ten napis na str. głównej. Zakupiliśmy kontener morski na narzędzia i sprzęt i już jest na Ośrodku. Teraz dokańczamy drogę i teren na którym będzie stał 1 domek. :hura
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witam dzisiaj z Piotrusiem zaczęliśmy zwozić zakupioną słomę w balach (zdjęcia na chomisiu, jutro dołączy do nas znowu Tomek. Załadowaliśmy 20 bali ale dowieźliśmy tylko 15 ponieważ pasy okazały się za słabe którymi była słoma spięta. Jest przy tym dużo zabawy ale wieczorem wszystko boli i zmęczenie daje się w znaki. Słoma jest potrzebna do uprawy ziemi pod nasze ekologiczne produkty ale i jako budulec choćby domieszka do gliny do budowy domków jak mieszkali nasi przodkowie. Pozdrawiam wszystkich których to interesuje i tych co nas wspierają dobrym słowem i pomagają. :buzki
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witam przyjechał już 3 raz Tomek i działamy, Piotruś jest cały czas. Wykonaliśmy bardzo dużo prac jednak susza jaka jest bardzo utrudnia pracę ponieważ ziemia zamieniła się w pył. Chłopaki pomagają do niedzieli i jadą do domów ja też potrzebuję już odpoczynku, przez to że ciągle coś robię dalej ma bule i niedowład prawej ręki. A przy takiej pracy to jak przy dobrej rehabilitacji :haha i powinno już być dobrze. Mamy też utrudnienia z powodu robót gazowniczych ponieważ jest kładziony rurociąg gazu. Trochę zdjęć dodałem na " Zdjęcia z prac na ośrodku. " Dziękuję wszystkim za wsparcie ponieważ jest to motorem napędzającym działania. :buzki
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

:witam Dzisiaj przewiozłem sprzęt na pole i będę robił tam bazę dla niego, by mieć pod tzw., ręką. Do tej pory musiałem jechać od syna około 5 km potem wracać tracąc czas i paliwo by coś zrobić. Chce tzw., bazę ogrodzić by sprzęt był bezpieczny. Myślę że teraz prace będę mógł przyśpieszyć. Teraz o planach co chciałbym zrobić. Wymyśliliśmy zrobienie tarasu widokowego na kontenerze, co przykryje go. Po przewiezieniu domku na Ośrodek też chcemy zrobić taras. Są gotowe na allegro ale zaoszczędzimy robiąc sami no i możemy kreować :D . Jeszcze mam z 200 ton ziemi do przewiezienia i zrównania, wykopania staw i inne. Jak będzie ładna pogoda a będzie to do wiosny powinno byś zrobione. Uprawa około 1 Ha ziemi na płody rolne byśmy mieli własne ekologiczne a muszę kupić wapno magnezowe by odkwasić glebę i tak przygotować by z wiosną moglibyśmy sadzić i siać to co chcemy jeść. Około 1 Ha chcemy zrobić łąkę tak by na niej ludzie mogli rozbić namioty czy parkować auta/camping. Przygotować teren pod domy kopułowe i domki Holenderskie, chodniki i inne obiekty potrzebne. Robię co mogę dążąc do celu celem jest Ośrodek ludzi wolnych i szczęśliwych. Dokładam zdjęcia z postępu prac :buzki
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Dzisiaj wykopałem tyle ile mogłem koparką, szkoda że głębiej nie można bo trzeba będzie kopać ręcznie. Glina z kamieniami. Nawiozłem piasku i wyrównałem teren pod domek. Wykonuje prace na razie sam i prace o dziwo się posuwają. Dodałem kilka zdjęć, w "Zdjęcia z prac na ośrodku." :buzki
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Dzisiaj do mnie przyjechał Tomek z Łodzi przywiózł mi uszy do łyżki które zamówiłem z Łańcuta, tak że został wykorzystany. Żeby zaoszczędzić czas on dziś przywiózł i od razu żeśmy łyżkę zrobili. Zrobiliśmy myślę lepiej niż by to zrobili tzw., fachowcy, ponieważ odrazy została wzmocniona. Dlaczego tak bo będziemy kopać studnię i łyżka musi być mocna by przebić się przez pokłady gliny. Też chcemy wkopać słupy by zrobić oświetlenie terenu i wiele innych. Dzięki Tomku za tak wielki wkład :buzki . Zależy mi na sprawności ale i na osprzęcie by koparka była używana była wszechstronnie bo jest bardzo potrzebna do ciężkich prac. Dlatego dorabiamy osprzęt jak łyżka i pewnie inne rzeczy jeszcze będziemy dorabiali, by nie być zależny od kogoś. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych i wspierających. Zdjęcia jak zwykle dodane.
Turkus
Posty: 22
Rejestracja: 31 sty 2015, o 11:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Turkus »

I ja deż dołączam się do podziękowań dla Tomka.
:brawa :buziak
Pozdrawiam wszystkich Turkus
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Turkus dzwonił do mnie pan od Oxytree i pytał tak jakby roślinki zostały już wysłane do mnie, jak tam roślinki i czy dotarły ?. Odpowiedziałem że nie dotarły :beczy a nawet byłem zaskoczony, bo mnie nie poinformowałeś - więc nie wiem o co chodzi. To tak informacyjnie Cię informuję :mruga . Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Trochę sprawy mi się skomplikowały, bo gdy zjechałem koparkę do domu by zrobić łyżkę, okazało się że są duże luzy na sworzniach. Z powodu zakupu części i dopasowania ich naprawa się przedłuża i dla tego nie mam wieści o postępach prac na Ośrodki. Myślę że po niedzieli ruszę znów, ale już ze sprawnym sprzętem i :luzik
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Od wczoraj wróciłem koparką na Ośrodek i zabrałem się za dalsze kopanie nową łyżką studnie. Wykopałem ponad 5 metrów to jak na koparkę jest sukces, bo nie słyszałem by ktoś wykopał koparkom dziurę na studnie. Teraz wiem dlaczego nie słyszałem bo jest to niezwykle trudne ale możliwe bo mi się to udało. Oczywiście jutro jeszcze pogłębię ile się da, teraz tylko trzeba kupić kręgi lub rury i można zasypywać. Woda to podstawa do funkcjonowania Ośrodka. Mam wielkie szczęście że Krysia kupiła koparkę bo bez niej nic ani ja ani 10 chłopa by nie zrobiło. Wrzuciłem trochę zdjęć z wczorajszej i dzisiejszej pracy w: Zdjęcia z prac na ośrodku. Pozdrawiam wszystkich interesujących się zmaganiami :hejka
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witam wstawiam tu szkic Ośrodka podstawowy jednak będzie rozbudowywany według naszych potrzeb i pomysłów.


http://chomikuj.pl/sesjehipnotyczne/Gal ... 977434.png
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Przyjechał do mnie Janek i pracujemy, zdjęcia na chomisiu jak zwykle.
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 247
Rejestracja: 26 lip 2014, o 20:47

Re: Plac na miejsce spotkań.

Post autor: Leszek »

Witam dziś jest 5 dzień pracy przy zbieraniu nadwyżki ziemi ze skarpy i udało się zebrać na pryzmy. Znalazłem i wydobyłem piękny kamień o wadze około 300 kg będzie użyty do czegoś ważnego. Teraz gdy ziemia zamarznie lub dobrze podeschnie to będę zwoził około 300 ton ziemi zebranej bo do tej pory było za mokro i się traktoerk ślizgał. Zdjęcia na: Zdjęcia z prac na ośrodku. kolejność jest przypadkowa. Dzięki Jankowi że przyjechał pomógł zdjąć ogrodzenie i dał jeszcze darowiznę robota jest zrobiona. :papa do następnego.
ODPOWIEDZ