wyższa świadomość

Rapanui
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2016, o 12:16

wyższa świadomość

Post autor: Rapanui »

chciałam napisać komentarz do pewnej sesji, ale nie udało się....drobiazg(pewne wydarzenie wczorajsze mnie do tego skłoniło), chodzi o wyższą świadomość, wszyscy a na pewno większość z Nas , którzy tu jesteśmy, mamy ją........... tego chcieliśmy, nurtuje mnie jednak jedna kwestia, miec ją to jedno, korzystać z niej w cudzysłowiu w normalnym życiu to drugie(trudniejsze), potrzeba więcej sesji, zrozumienia, pracy z sobą???? pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 37
Rejestracja: 3 paź 2014, o 09:11

Re: wyższa świadomość

Post autor: Mariusz »

W pewnej sesji Wyższa świadomość zwróciła uwagę, że często przełączam się na (analityczny, "rozkminiajacy" umysł), zamiast skoncentrować się na wewnętrznej ciszy i stamtąd czerpać odpowiedzi(tzw. intuicja). Potwierdziła że ćwiczenia koncentracji na kropce (punkcie, zaproponowane w książce) bardzo ułatwiają przełączenie się na wyższą świadomość i szukanie w niej odpowiedzi(możesz wtedy obserwować myśli, wykreowanego przez siebie umysłu). Paradoksem jest, że im bardziej zagłębiasz się w iluzję, tym więcej powstanie w tobie niewiedzy. Jesteś tym który patrzy, nie zagłębiając się w obserwację tworzonej przez siebie iluzji (tylko jako stworzone istnienie próbujesz ją zrozumieć). Gdyż aby cokolwiek doświadczyć musisz to stworzyć, a aby stworzyć musisz mieć wiedzę co chcesz stworzyć i tak powstaje wiedza o kolejnej iluzji (świata własnych wyobrażeń). ;)
Ale o tym będzie mowa w kolejnej sesji badawczej z Piotrem, aby lepiej sobie to zrozumieć.
ODPOWIEDZ